Czerń we wnętrzu – klasyka i nowoczesność

Czerń we wnętrzu – klasyka i nowoczesność

Kiedyś stosowanie koloru czarnego w aranżacji wnętrz nie było mile widziane. Uważano, że czerń przytłacza, dominuje i w ogóle jest gwarancją obniżonego nastroju. Jednak po co ten cały czarny (nomen omen) PR? W końcu czerń to również klasa, elegancja, luksus i tajemnica. Od zawsze kochali ją mężczyźni. Teraz zdobyła serce kobiet, a w zasadzie jednej z nich. Zajrzyjmy do apartamentu, w którym kolor czarny rozgościł się na dobre.

Nie tylko czerń!

Mieszkanie ma 55 m2. Znajduje się na Wawrze w Warszawie. Poza czernią znajdujemy w nim akcenty szarości, butelkowej zieleni, ciemnego drewna, czy złota. Nowoczesność płynnie łączy się tutaj ze stylem industrialnym. Za projekt mieszkania odpowiadają architektki wnętrz Angelika Front i Katarzyna Domańska z pracowni Decoroom.

Czerń we wnętrzu – klasyka i nowoczesność

Kontrasty i tęsknota za przeszłością

Skoro czerń, to musi być również beton. Do tego należy dodać złote oświetlenie i doniczki. Wszystkie meble są w kolorze ciemnego antracytu. Warto też zwrócić uwagę na blaty w kuchni, ponieważ są wykonane z laminatu przypominającego stare, drewniane deski.

Czerń we wnętrzu – klasyka i nowoczesność

Nietypowa strefa wypoczynkowa

Skoro relaks, to musi być przytulnie. Ściany są w odcieniu szarości i kojącej, przygaszonej zieleni w kolorze butelkowym. W bardzo podobnym kolorze jest również wygodna kanapa z miękkimi, welurowymi poduszkami. Relaksowi sprzyja również biokominek.

Obok strefy wypoczynkowej mamy kuchnię jadalną. Wszystkie te strefy doskonale się ze sobą łączą. Spójrz na drewniany stół i wygodne krzesła ze złotym stelażem i welurowymi obiciami. Oczywiście w odcieniu butelkowej zieleni. Na nas jednak bez wątpienia największe wrażenie robi łazienka, która jest utrzymana w kolorze czarnym. Nietypowa, elegancka i przepiękna.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Czerń na pierwszym miejscu – metryczka projektu

Projekt wnętrza: Angelika Front, architekt wnętrz Decoroom
Projekt kuchni: Katarzyna Domańska, architekt wnętrz Decoroom
Zdjęcia: Fotografka.pl - fotografia wnętrz / wnetrzawobiektywie
Stylizacja: Maria Szymańska / wnetrzawobiektywie
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!