G2 Office – kolor, drewno i nowoczesność

G2 Office – kolor, drewno i nowoczesność

W dzielnicy Górczyn w Poznaniu, został wybudowany nowy obiekt należący do przedsiębiorstwa Demiurg. Wnętrzami ponownie zajął się zespół mode:lina™ ze swoimi genialnymi pomysłami. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania.

Drewno i szkło

W nowym budynku nie brakuje drewnianych elementów oraz przeszkleń. To sprawia, że jego wnętrza są jednocześnie nowoczesne i ponadczasowe. Zgodne też z trendem proekologicznym. Projektanci nie żałowali nawiązań do charakteru firmy i do branży, w której działa.

Na parterze znajdują się: strefa wejściowa, sala konferencyjna i kuchnia. Natomiast na piętrze są budki telefoniczne, które nawiązują do elewacji budynku. Drewniane listwy na ścianach powodują, że akustyka w pomieszczeniach stała się o wiele lepsza.

G2 Office – kolor, drewno i nowoczesność

Kolor musi być!

Warto również zwrócić uwagą na odcięcie za pomocą koloru czoła antresoli, razem z sufitem i ścianami. Wspólnie z przepięknymi, spiralnymi schodami i balustradą z blatem na piętrze tworzą plamę w kolorze indygo. Drugim bardzo ważnym kolorem w tym projekcie jest pomarańczowy. Można go zobaczyć na przykład we wnętrzach budek telefonicznych.

Intensywne kolory, tworzące geometryczne kształty są pośrednim nawiązaniem do programów typu CAD- używanych przez projektantów. Oczywiście te programy są również powiązane z branżą, w której działa firma Demiurg. Wszystko się ze sobą zgadza. Intensywne kolory sprawiają, że to wnętrze pełne betonu, szkła i wiszących wszędzie przewodów staje się mniej surowe. Na pewno taki klimat bardziej sprzyja skoncentrowaniu się na wykonywanych zadaniach niż typowe wnętrze loftowe. Warto na sam koniec zwrócić uwagę na sprytne połączenie tych elementów z czernią. Jest ona widoczna między innymi w stolarce aluminiowej, meblach, czy oświetleniu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Loft na nowo – metryczka projektu

Projekt: G2 Office
Lokalizacja: ul. Górnicza, Poznań
Realizacja: Październik 2022   
Design: mode:lina™
Zespół projektowy: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka-Włodarczyk
Zdjęcia: Patryk Lewiński
Inwestor, projektant budynku, generalny wykonawca: DEMIURG
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!