Leonardo Boutique Kraków Old Town

Leonardo Boutique Kraków Old Town

Leonardo Boutique Kraków Old Town został otwarty w styczniu 2022 roku. Teraz przeszedł rozbudowaną renowację wnętrz. Dotyczyła ona wszystkich pokoi hotelowych, lobby, baru oraz restauracji.

Skąd pomysł na taki projekt wnętrz?

Za pomysł oraz za realizację projektu wnętrza odpowiedzialny był współpracujący z marką Leonardo Hotels projektant wnętrz Andreas Neudahm. Przy tworzeniu projektu opierał się o historię Krakowa i o jego wyjątkowy klimat. Zależało mu na tym, żeby znalazła się ona w hotelu. Dlatego przestrzeń jest jednocześnie otwarta i przytulna. Dominują w niej stonowane kolory, między innymi szarości. Nie brakuje również przyjemnych w dotyku tkanin. Jedną z nich jest oczywiście aksamit, który był modny w czasie budowania tej zabytkowej kamienicy. Natomiast meble znajdujące się w tej przestrzeni są bardzo nowoczesne. Co ciekawe wszystkie znajdujące się w hotelu elementy bardzo ładnie się ze sobą łączą. Zresztą Kraków słynie z tego, że nowoczesność i tradycja idą w parze. Nikomu to nie przeszkadza.

Leonardo Boutique Kraków Old Town

Jaki był zakres renowacji?

Remont odnosił się do części wspólnych hoteli, czyli do baru i do restauracji śniadaniowej. Odnowiono łącznie 95 pokoi. Natomiast w sąsiadującym z barem patio postanowiono nowoczesne meble i donice z żywymi roślinami. O tym, że hotel znajduje się w zabytkowej kamienicy, która liczy sobie ponad sto lat, skutecznie przypominają bogato zdobione sufity oraz mozaikowe podłogi.

Sama kolorystyka lobby nawiązuje do barw, które znajdują się w pokojach hotelowych. Możemy tutaj zobaczyć intensywny odcień żółci, szarość i niebieski. Takie połączenie jest nowoczesne i stanowi świetną bazę do ewentualnych zmian. Ciekawym elementem są plafony o prostokątnych kształtach, które doskonale oświetlają przestrzeń.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu

Odnowione wnętrza hotelu – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, hotel
Lokalizacja: Kraków
Zdjęcia: mat.pras.
Projekt: Andreas Neudahm.
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!