Przytulne mieszkanko w stylu vintage

Przytulne mieszkanko w stylu vintage

Styl vintage nie bez powodu jest nadal w modzie. Chyba nigdy nie przeminie. W dodatku, doskonale wpisuje się w nowe trendy, takie jak na przykład ekologia. Ten styl aranżacji wnętrz bazuje na rzeczach z drugiej ręki. W ten sposób nie tylko dajemy im szansę na kolejne życie, ale również chronimy naszą planetę. Styl vintage ma tę zaletę, że bardzo dobrze łączy się z nowymi meblami i dodatkami. Można to bardzo jasno zobaczyć w tym mieszkaniu. Styl vintage to przede wszystkim meble i dodatki pochodzące z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Ten niecodzienny, ale bardzo piękny i ciekawy projekt stworzyła Pracownia Projektowa MM Architekci Małgorzata Bacik i Andrzej Bacik.

Rozkład pomieszczeń

Mieszkanie znajduje się na dwóch piętrach w zabudowie bliźniaczej. Łącznie ma 80 metrów kwadratowych. Konieczne były zmiany, aby taki metraż w zupełności wystarczył dla tych młodych ludzi. Właśnie z tego względu projektanci zdecydowali się na zlikwidowanie lub przesunięcie części ścian. W mieszkaniu znalazło się dodatkowe okno, zmieniło się położenie łazienki i schodów. To sprawiło, że w mieszkaniu można było wydzielić jadalnię i powstało też miejsce na schowek. Natomiast na górze zmieściły się sypialnia i łazienka. W tym tak naprawdę niezbyt imponującym pod względem metrażu mieszkaniu jest nawet domowa siłownia. Brawo dla architektów!

Przytulne mieszkanko w stylu vintage

Styl vintage w pełnej krasie

Wszystko zaczęło się od zabytkowego kredensu, który był domową pamiątką. Najważniejszym elementem w tej aranżacji są meble w stylu vintage, między innymi: oryginalne fotele Józefa Chierowskiego i inne perełki z pchlich targów (stare aparaty fotograficzne, stara maszyna do pisania). Nowoczesne elementy, które doskonale komponują się z tym wnętrzem to: zabudowa kuchenna, zabudowa biblioteki, szafy wnękowe, komoda pod schodami, szafka w toalecie na parterze i w łazience na piętrze, szafa z drzwiami lustrzanymi w sypialni, szafa w wiatrołapie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie z duszą – metryczka projektu

Typ wnętrza: mieszkanie
Lokalizacja: nieznana
Metraż: 80 m2
Zdjęcia i stylizacja: Anna Bacik
Projekt: Pracownia Projektowa MM Architekci Małgorzata Bacik, Andrzej Bacik
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!