Artystyczne mieszkanie dla młodych na Żoliborzu

Artystyczne mieszkanie dla młodych na Żoliborzu

To mieszkanie należy do młodych właścicieli. Ich największym marzeniem było to, żeby mieć oryginalne lokum w stylu modernistycznym.

Układ mieszkania

Dwupoziomowy apartament ma otwartą przestrzeń dzienną. Jest ona podzielona przez specjalnie na tę okazję zaprojektowaną zabudowę oraz meble. Natomiast w sypialni możemy dostrzec przesuwną ściankę. W mieszkaniu nie brakuje okien, więc cała przestrzeń jest bardzo dobrze doświetlona.

W salonie możemy podziwiać dwukondygnacyjne przeszklenie i wysoki sufit. Piętro wyżej jest położona antresola. Jednym z ciekawszych elementów w tym wnętrzu są minimalistyczne, kręcone schody, które wyglądają jak dzieło sztuki. Są również funkcjonalnie, ponieważ pozwalają zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca. Drugi poziom apartamentu to przede wszystkim prywatna strefa oraz przestrzeń przeznaczona do pracy.

Artystyczne mieszkanie dla młodych na Żoliborzu

Co wyróżnia ten apartament?

Tym, co najbardziej rzuca się w oczy jest biel. To właśnie ona stanowi piękne tło dla kolorowych elementów. Najbardziej ożywiają przestrzeń artystyczne kompozycje wiszące na ścianach w wielu różnych kolorach.

Intensywne barwy możemy również zauważyć na fragmentach ścian w łazience. Intensywny niebieski jest za toaletą, a czerwień widzimy przy prysznicu. Kolejnym modnym i mocnym elementem w łazience jest lastryko, które w ostatnim czasie wróciło do łask.

Pozostałe motywy, które dobitnie świadczą o tym, że właściciele lubią bawić się trendami, to oświetlenie. Jest niezwykle nowoczesne, minimalistyczne. Budzi skojarzenia z Japonią. Zachwyciła nas również sypialnia, która jest kwintesencją prostoty. Mamy w jej jedynie łóżko, szafę w zabudowie, szafkę nocną i lampy. Jedyną dekorację stanowi ogromne, okrągłe lustro.

Więcej ciekawych projektów znajdziesz na stronie biura architektonicznego.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Prosto i pięknie – metryczka projektu

 Typ wnętrza: apartament
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: materiały prasowe
Projekt: Kael
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!