Kontener na Helu, czy nowoczesny apartament?

Kontener na Helu, czy nowoczesny apartament?

wiDOKI to nowy projekt zagospodarowania przestrzeni rekreacyjnej na Helu. Architekci z MA concept zaprojektowali niezwykłe domki kontenerowe. Cała magia zaczyna się w momencie, gdy zajrzysz do środka. Wnętrze wygląda jak apartament w naprawdę luksusowym hotelu. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są mobilne. Gdy zajdzie potrzeba ich przestawienia w inne miejsce, to nie będzie z tym żadnego problemu.

Z czego składają się widoki?

Przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkowa jest złożona z kompleksu apartamentów hotelowych znajdujących się w kontenerach stopowych, strefy gastronomicznej i rekreacyjnej. Dodatkowo na tym terenie są trzy moduły kontenerowe, w których umieszczono apartamenty przeznaczone dla dwóch, czterech, a nawet sześciu osób.

Kontener na Helu, czy nowoczesny apartament?

Jak wyglądają wnętrza kontenerów?

Kontenery same w sobie kojarzą się z minimalizmem i z pewną surowością. Są czarne i nieprzytulne. Jednak projektanci wpadli na świetny pomysł, aby skutecznie ocieplić je w środku sklejką oraz odpowiednio dobranymi kolorami. Możemy w tym apartamentach zobaczyć między innymi takie kolory, jak granat, czy koralowy.  Dodatkowo mamy tutaj kolor miedziany, zielony, czy intensywną żółć.

Bardzo mały metraż wymusza ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest wanna w sypialni. Dzięki temu goście mogą się kąpać i jednocześnie podziwiać widok na morze. Spędzenie kilku dni w tego rodzaju apartamencie z pewnością jest ciekawym doświadczeniem. Wszystkie apartamenty mają styl nowoczesny. Jednak różnią się zastosowanymi w nich kolorami i rozwiązaniami. Jedne są bardziej kobiece, a drugie z pewnością wpadną w oko każdemu mężczyźnie. Elementem, na który warto zwrócić uwagę jest oświetlenie. Proste, minimalistyczne, naprawdę nowoczesne i niebanalne.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentów

Apartamenty w kontenerach - metryczka projektu

Typ wnętrza: apartament
Lokalizacja: Hel
Zdjęcia: materiały prasowe
Projekt: MA concept
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!