Wnętrze dla wielbicieli książek i samolotów

Wnętrze dla wielbicieli książek i samolotów

To nietypowe mieszkanie należy do młodego prawnika. Marzyła mu się taka przestrzeń, w której będzie mógł spokojnie odpoczywać. Nie mogło w niej zabraknąć jego ukochanych książek. Mieszkanie znacznie zyskało w momencie, gdy trafiło w ręce pracowni Janczy Studio. Przestrzeń została otwarta i idealnie doświetlona.

Mieszkanie podzielona na dwie części

Pierwsza kondygnacja liczy 80 metrów kwadratowych. Wszystkie strefy płynnie się ze sobą łączą. Kuchnia przechodzi w bibliotekę, ta natomiast jest widoczna w taflach okien. To wszystko powoduje, że wydaje się, jakby ilość książek była nieograniczona.

Na drugim poziomie mieszkania mamy strefę prywatną i gościnną złożoną z dwóch sypialni, dwóch łazienek, gabinetu, garderoby i pomieszczenia gospodarczego.

Wnętrze dla wielbicieli książek i samolotów

Człowiek i miejsce do życia wypełnione pasją

Mieszkanie powinno odzwierciedlać charakter i zainteresowania właściciela. Tak jest z pewnością w tym przypadku. Pasją młodego prawnika jest przede wszystkim literatura, rzeźba oraz muzyka. Projektanci, żeby znaleźć odpowiednie dodatki musieli odwiedzić Art Gallery Robertaebasta założoną w roku 1967 przez Roberta Tagliavini. Znaleźli w niej bardzo oryginalny i designerski samolot. Ta dekoracja umieszczona we wnętrzu nawiązuje do dzieciństwa i z pewnością daje bardzo wiele radości właścicielowi mieszkania na krakowskim Kazimierzu.

Wnętrze dla wielbicieli książek i samolotów

Tu jest jakby luksusowo!

Meble pochodzą z najlepszych i najciekawszych showromów i galerii Mediolanu, Wiednia i Berlina. We wnętrzu nie brakuje również prac polskich rzeźbiarzy i projektantów. Meble w kuchni, bibliotece, gabinecie i łazienkach zostały stworzone na specjalne zamówienie. Nowoczesne i nieoczywiste elementy w tym mieszkaniu to między innymi: intuicyjne rolety, niewidoczne, wbudowane w ściany głośniki, sterowanie ogrzewaniem czy strefową muzyką.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie pełne ciekawych akcentów – metryczka projektu

Typ wnętrza: apartament
Lokalizacja: Kraków
Zdjęcia: materiały prasowe
Projekt: Janczy Studio
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!