Apartament w neutralnych barwach

Apartament w neutralnych barwach

Są w Polsce takie mieszkania, których lokalizacja wręcz zachwyca. Jednym z nich jest apartament znajdujący się na krakowskim Podgórzu. Z jego okien właściciele mogą zobaczyć Wisłę i Kazimierz. Co kryje się w jego wnętrzu?

Neutralnie, czy z charakterem?

Apartament ma 140 m2, więc architekt mógł się tutaj naprawdę wykazać. Tak powstało wnętrze w stonowanych kolorach ziemi. Najważniejsze są w nim neutralne materiały i proste kształty. Bardzo ładnie harmonizują one z minimalistycznymi dodatkami. Projektantowi udało się zachować doskonały balans pomiędzy tym, co za oknem, a wysokiej jakości materiałami we wnętrzu. Dzięki temu, ten apartament stał się naprawdę luksusowy. Nie tylko ze względu na lokalizację!

Apartament w neutralnych barwach

Gabinet z widokiem na Wisłę

Aby stało się to możliwe, gabinet jest częścią salonu. Wydzielono go za pomocą regału ze sklejki i ruchomych drzwi z dymionego szkła. Pozostałą część salonu stanowi bardzo wygodna sofa. Warto zwrócić uwagę na wiszący nad nią tryptyk Marcina Brodowskiego i niezwykle oryginalne stoliki kawowe w jej otoczeniu. Ciekawym elementem wystroju wnętrza jest również rzeźba z serii „Metero” Michała Aneli, stojąca zaraz przy oknie.

Apartament w neutralnych barwach

Kuchnia w marmurze i minimalistyczna sypialnia

W kuchni znajduje się wyspa zrobiona z marmuru, która wydziela jadalnię. Nie brakuje w niej designerskich mebli oraz dodatków. Krzesła i stół są wprost zachwycające. Natomiast w sypialni w stylu minimalistycznym znajduje się świetlik w dachu. Pozwala on regulować poziom naświetlenia i zaciemnienia wnętrza, co sprzyja zasypianiu. Jedynym urozmaiceniem w tym pomieszczeniu jest fotel Orange projektu Hansa Olsena i lampy Bloom Stripe projektu Svend Aage Holm-Sørensena firmy Warm Nordic.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu

Apartament w stonowanych barwach – metryczka projektu

Typ wnętrza: apartament
Lokalizacja: Kraków
Metraż: 140 m2
Zdjęcia: Polewany Photos
Projekt: JJ Architekci
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!