Żaluzje aluminiowe – u kogo się sprawdzą? Podpowiadamy!

Żaluzje aluminiowe – u kogo się sprawdzą? Podpowiadamy!

Żaluzje aluminiowe zdobią i zasłaniają okna w drogich apartamentach przy nowojorskiej 5th Avenue i ekskluzywnych penthouse’ach przy Madison Square Park. Czy tak ekskluzywne rozwiązanie sprawdzi się również w Twoim wnętrzu? Przekonajmy się!

Żaluzje aluminiowe – przesłona w prawdziwie loftowym stylu

Żaluzje aluminiowe są lekkie, niezwykle trwałe, bezproblemowe w czyszczeniu, wszechstronne i ponadczasowe. Ze względu na zastosowanie metalu i oszczędność formy, stanowią naturalny wybór do surowszych aranżacji, np. do wnętrz industrialnych, loftowych i minimalistycznych. To najpopularniejszy typ przesłony okiennej w Stanach Zjednoczonych – kolebce loftów. Niemal w każdej, amerykańskiej produkcji telewizyjnej zobaczyć można budynki z aluminiowymi żaluzjami w oknach.

Żaluzje aluminiowe – wybór dla pragmatyków

Żaluzje aluminiowe to, zdaniem wielu użytkowników i projektantów wnętrz, najbardziej praktyczny i wszechstronny typ przesłon okiennych. Doskonale chronią pomieszczenia i znajdujące się w nich osoby przed nadmiarem promieni słonecznych i niepożądanymi spojrzeniami przechodniów. Dzięki niskiej wadze, mechanizmy żaluzji nie są narażone na znaczne obciążenia, co zwiększa żywotność przesłony przy intensywnej, codziennej eksploatacji. Cienkość aluminiowych lameli przekłada się na kompaktowe wymiary żaluzji po złożeniu, dlatego łatwo zmieścić ją w każdej wnęce okiennej. W odróżnieniu od przesłon drewnianych, żaluzje aluminiowe dobrze znoszą kontakt z parą wodną i gorącym powietrzem oraz są bezproblemowe w czyszczeniu.

Gdzie sprawdzą się żaluzje aluminiowe 50 mm, a gdzie 25 mm?

Na rynku znaleźć można żaluzje aluminiowe 50 mm (i szersze) oraz z węższymi lamelkami o standardowej szerokości 25 mm.

•  Żaluzje aluminiowe z szerokimi lamelami prezentują się bardzo nowocześnie i stylowo, a przy tym lekko, neutralnie i przyjemnie. Ich walory estetyczne i użytkowe ujawniają się zwłaszcza przy dużych przeszkleniach, np. na tle drzwi balkonowych i okien na całą ścianę. Im większa szerokość listewek, tym mniejsza ilość lameli tworzących przesłonę, co uławia obsługę żaluzji i skraca czas jej czyszczenia. Żaluzja z szerokimi lamelami posiada mniej biurowy, a bardziej ciepły charakter. Można ją zamontować nie tylko w surowo urządzonych wnętrzach, ale również w pomieszczeniach, w których powinna panować przytulna, gościnna atmosfera. Zamawiana jest głównie na wymiar. Uwaga! Należy odróżnić przesłony aluminiowe wewnętrzne od żaluzji aluminiowych na taras, które również mają lamele o zwiększonej szerokości, jednak są zupełnie innym rozwiązaniem. 

•  Żaluzje aluminiowe z wąskimi lamelami stanowią znacznie częstszych wybór przy mniejszych oknach. Mogą być montowane na szereg różnych sposobów, w tym przyszybowo, bezinwazyjnie na skrzydle okna oraz międzyszybowo, czyli w środku okna. Charakteryzują się chłodniejszym, bardziej biurowym designem. Stanowią więc optymalny do lokali użytkowych, loftów oraz mieszkań urządzonych w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym. Duża ilość wąskich listewek zapewnia szeroki zakres regulacji ustawień, pozwalając swobodnie zarządzać ilością wpadającego światła i widocznością otoczenia. Zdecydować można się na gotowe żaluzje aluminiowe oraz produkowane na wymiar.

Ekskluzywne żaluzje aluminiowe z kolekcji LOFT z szerokimi lamelami 50 mm – produkt na wymiar polskiej marki CLICKY

Czy żaluzje aluminiowe sprawdzą się w łazience lub kuchni?

Wysokiej jakości żaluzje aluminiowe, ze względu na maksymalną odporność na działanie wilgoci i wahania temperatur, idealnie nadają się do tak wymagających pomieszczeń, jak łazienki i kuchnie. Dodatkowo są łatwe w czyszczeniu, co z pewnością docenią zwolennicy praktycznego wyposażenia wnętrz. Można je odkurzać i myć bez obaw o uszkodzenie wskutek kontaktu z wodą.

Żaluzje z aluminiowymi lamelami mogą być montowane w łazienkach i kuchniach

 

Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!