Nietuzinkowa poczekalnia u dentysty

Nietuzinkowa poczekalnia u dentysty

Większość osób boi się wizyt u dentysty. Logiczne argumenty nie są w stanie nic z tym zrobić. Kończy się to zazwyczaj większymi kosztami leczenia i silniejszym, dłuższym bólem. Jednak nauka na błędach bywa taka trudna. Czasami nawet, gdy już zapiszemy się do dentysty, to gdy wchodzimy do poczekalni, jedyne, czego chcemy, to z niej wyjść. Dlatego sieć Medicover Stomatologia postanowiła to zmienić. Zobacz, w jaki sposób!

Poczekalnia jak strefa relaksu

Bardzo cieszy to, że miejsca kojarzące się nierozerwalnie z leczeniem, przestają być takie białe, nudne i przerażające. Dotyczy to przede wszystkim gabinetów dentystycznych. Projektanci inspiracje znajdują między innymi w: kawiarniach, jazz clubach, butikach, czy w hotelach. W centrum dentystycznym Medicover Stomatologia można zauważyć silne nawiązania do hotelowej strefy lounge. Standardowo służy ona do odpoczynku i relaksu po podróży. Elementem uzupełniającym jest spokojna, relaksująca muzyka. Sieć Medicover Stomatologia zdecydowała się stworzyć poczekalnię, która w największym stopniu minimalizuje stres związany z wizytą u dentysty.

Nietuzinkowa poczekalnia u dentysty

Niecodzienne meble i dodatki

Tym, co zwraca uwagę są designerskie fotele i stoliki kawowe. Kawę lub herbatę również można sobie zrobić na specjalnym stanowisku self-service. Ukojeniem dla zdenerwowanych pacjentów jest również biblioteczka ze światowymi klasykami. Można na niej też znaleźć albumy ze zdjęciami lub poradniki. Dzięki temu, o wiele łatwiej jest zabić czas.  W poczekalni są przyjemne materiały i stonowane kolory. Można wśród nich dostrzec czerń, oraz zieleń. Światło też nie jest zbyt intensywne i dzięki temu nie rozprasza, nie irytuje. Podsumowując, bardzo oryginalny pomysł i realizacja wnętrza.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza poczekalni

Poczekalnia jak w hotelu – metryczka projektu

Typ wnętrza: poczekalnia
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: materiały prasowe
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!