Dobry Browar – wnętrze inspirowane rzemieślniczym piwem

Dobry Browar – wnętrze inspirowane rzemieślniczym piwem

Browar znajduje się w samym centrum Gniezna. Jest połączeniem dawnego browaru, restauracji i przestrzeni hotelowej. Dwie kondygnacje budynku są zarezerwowane na degustowanie wytwarzanego w browarze piwa. Natomiast w piwnicy jest ono wytwarzane. Goście mogą to zobaczyć na własne oczy dzięki przeszkolonej ścianie.

Spotkajmy się!

Najważniejszym założeniem tego projektu było stworzenie otwartej przestrzeni, w której goście będą mogli rozmawiać i spędzać wspólnie czas. Charakteru browarowi dodają surowe materiały, które nawiązują do rzemieślniczego wyrabiania piwa. Wśród materiałów możemy zobaczyć między innymi: drewno, metal, czy beton. Na pewno wnętrze browaru przypadnie do gustu wielbicielom stylu loftowego.

Dobry Browar – wnętrze inspirowane rzemieślniczym piwem

Wyjątkowy bar

Jednym z ciekawszych elementów wystroju wnętrza, zachęcającym do odwiedzenia browaru, jest kadź wykonana z miedzi, w której warzy się piwo. Z okien można zobaczyć również główny bar, który zaprasza do skosztowania wyśmienitego trunku. W barze podświetlany kontuar jest wykończony surową blachą. Nad nim znajduje się podwieszana konstrukcja z metalowej siatki perforowanej. Robi duże wrażenie i na pewno spodoba się każdemu, kto lubi rzemieślnicze klimaty.

Dobry Browar – wnętrze inspirowane rzemieślniczym piwem

Subtelne dekoracje

Specjalnie do tego projektu powstały na zamówienie lampy z…butelek po piwie. To bardzo oryginalny pomysł, który sprawia, że wnętrze jeszcze mocniej nawiązuje do głównego motywu.

Równie interesujące pierwsze piętro

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że pierwsze piętro browaru przedzielają regały na butelki zrobione z prętów żelbetowych. W tej przestrzeni też znajduje się “beer wall”, czyli samoobsługowy bar z piwem. Aż chciałoby się tutaj spędzić więcej czasu, albo chociaż spróbować piwa!

Zobacz galerię zdjęć wnętrza browaru

Browar, jak z dawnych czasów – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, browar
Lokalizacja: Gniezno
Projekt: MABA studio
Zdjęcia: Zofia Łobzaa
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!