Miniapartament w kolorze nieba

Miniapartament w kolorze nieba

W tym wnętrzu nie brakuje akcentów kolorystycznych. Najważniejsze kolory to granaty, szafiry, błękity. Chociaż ta przestrzeń jest naprawdę niewielka, to dzięki staraniom architektki z Loft Affair jest funkcjonalna i elegancka.

Mało miejsca – dużo wymagań

Miniapartament znajduje się w zabytkowej, odrestaurowanej kamienicy w Krakowie. Największe wyzwanie dla projektantki to stworzeniem w nim miejsca dla czterech osób. A do dyspozycji miała tylko 25 m2. We wnętrzu musiała się znaleźć strefa dzienna, aneks kuchenny, oraz oczywiście miejsca do spania. Dodatkowym utrudnieniem był ograniczony budżet i konieczność wykończenia mieszkania pod inwestycję w jak najwyższym standardzie.

Miniapartament w kolorze nieba

Co znalazło się w miniapartamencie?

Uwagę zwraca bardzo komfortowe, podwójne łóżko i pokryta aksamitną tkaniną rozkładana kanapa z opcją spania dla dwóch osób. W strefie jadalnianej stoi okrągły stół otoczony stylowymi krzesłami. Aneks kuchenny siłą rzeczy jest bardzo mały, ale za to funkcjonalnym. Łazienka znajduje się w samodzielnym pomieszczeniu.

Miniapartament w kolorze nieba

Błękitne obrazy na ścianach

W miniapartamencie w Krakowie naprawdę dużo się dzieje. Uwagę zwracają między innymi: sztukaterie na ścianach, nowoczesny aneks kuchenny, oraz ciekawe zestawienia faktur i kolorów. W wnętrzu dominuje styl klasyczny z lekkim twistem. Dlatego na ścianach zamiast klasycznej bieli, znalazł się intensywny niebieski. Ten odcień sprawił, że wnętrze od razu stało się niezwykle nowoczesne.

Doskonałym dopełnieniem dla tak intensywnych ścian są następujące kolory: błękit pruski, biel, szarość, oraz czerń i złoto. Może się wydawać, że tutaj za dużo się dzieje. Jednak, gdy patrzymy na te zdjęcia, to jesteśmy pewni jednego. Mieszkanie w tym miniapartamencie będzie marzeniem wielu osób.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza miniapartamentu

Miniapartament w kolorze blue – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, miniapartament
Projekt: Loft Affair
Metraż: 25 m2
Lokalizacja: Kraków, centrum
Autor zdjęć: Katarzyna Kwiatkowska
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!