Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjnej architektury drewnianej regionu. Zamierzeniem pracowni FAAR architekci z Wadowic było stworzenie nowoczesnego budynku wpisującego się lokalny krajobraz. Zapraszamy na prezentację projektu w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL oraz wywiad z Krzysztofem Faber, który opowie o realizacji domu, swojej pracowni, ciekawych projektach i planach na przyszłość. Widzimy się 30 listopada 2022 o godz. 11:00. Zapisz się już teraz.

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Projektując Czarną Perłę zależało nam na uzyskaniu idealnego balansu pomiędzy inspiracjami zabudową Lanckorony, a tym żeby nie być zbytnio dosłownym. Chcieliśmy, aby wszelkie wpływy tradycji były widoczne, lecz już w nowej formie, która powstała tu i teraz – mówi Krzysztof Faber.

Budynek stanowi prosta bryła zaprojektowana na rzucie prostokąta. Parterowy dom mieszkalny jest niepodpiwniczony, natomiast posiada żelbetową podmurówkę obłożoną kamieniem, dzięki której pokonano trudność w postaci znacznego nachylenia terenu. Początkowo betonowy stopień miał zostać wykorzystany do stworzenia kolejnych pomieszczeń, jednak z uwagi na ograniczony budżet, zrezygnowano z pomysłu. Czarna Perła ma drewnianą konstrukcję oraz drewniane wykończenie, a całość zwieńcza dwuspadowy dach z krytej blachy.

Jak wskazuje nazwa domu, elewację stanowią deski z czarnego drewna pokryte ekologicznym lakierem z dodatkiem wosku. Czerń dominuje również w ramach okien, z których rozpościera się malowniczy pejzaż na małopolskie wzgórza. We wnętrzu postawiono na kontrastujący naturalny odcień drewna. W parterowym domu mieszkalnym ulokowano pokój dzienny z jadalnią, korytarz, łazienkę, sypialnie, gabinet oraz pomieszczenie techniczne.

Więcej o tej ciekawej realizacji dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

Prezentację poprowadzi Krzysztof Faber z pracowni FAAR architekci

Krzysztof Faber

Główny projektant, założyciel pracowni FAAR architekci. Architekt z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą. Pracował oraz jest współautorem nagradzanych prestiżowymi nagrodami projektów z branży mieszkaniowej, sektora publicznego i edukacyjnego w Polsce i Wielkiej Brytanii.


Krzysztof jest architektem zrzeszonym w Stowarzyszeniu Architektów  Rzeczpospolitej Polskiej SARP, Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa  Ekologicznego PLGBC oraz Stowarzyszeniu Architektów Wnętrz SAW.

Link do pokoju

Po rejestracji na wydarzenie przyjdzie potwierdzenie z linkiem do pokoju. Proszę sprawdzić folder SPAM. Jeśli tak się nie stanie prosimy o kontakt  [email protected]

Organizatorzy

Patroni honorowi

Patroni medialni

 

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!