Zobacz, co może powodować bóle kręgoslupa w pracy

Zobacz, co może powodować bóle kręgoslupa w pracy

Bóle kręgosłupa to przypadłość, która dotyka co drugą osobę dorosłą. Najczęściej takie dolegliwości powodowane są przez nieprawidłowe nawyki codzienne, a także siedzący tryb życia. Dowiedz się, co jeszcze wpływa na zdrowie kręgosłupa i co możesz zmienić już dzisiaj, aby poczuć się lepiej.

Najczęstsze przyczyny bólu kręgosłupa w pracy biurowej

Praca biurowa jest jedną z największych obciążeń dla naszych pleców. Wielogodzinne siedzenie obciąża kręgosłup w porównywalnym stopniu, jak stanie: w przeciwieństwie jednak do wysiłku fizycznego, nie buduje mięśni szkieletowych, które tworzą gorset wspomagający kręgosłup. Dodatkowym czynnikiem wpływającym negatywnie na plecy w czasie pracy siedzącej jest najczęściej nieodpowiednio dobrane krzesło, które pogłębia wady postawy. Do najczęstszych grzechów w doborze krzesła należą: zbyt wysoko umiejscowione siedzisko, zbyt duże krzesło w stosunku do sylwetki osoby pracującej, zbyt miękkie lub zbyt twarde podłoże. Kolejną kwestią jest nieodpowiednie biurko: mało kto zdaje sobie sprawę, na jakiej prawidłowej wysokości powinien znajdować się blat i monitor komputera, aby nie powodować dodatkowych obciążeń. Ostatnim, ale nie najmniej istotnym zagadnieniem jest przyjmowana pozycja. Nawet najlepiej dopasowane, ergonomiczne krzesła biurowe i biurko nie będą miały okazji się sprawdzić, jeśli nie będziemy z nich korzystać w sposób zalecany przez fizjoterapeutów. Nie bez znaczenia również jest fakt, jakie w naszej firmie znajdują się krzesła konferencyjne: na spotkaniach nierzadko spędzamy pół dnia pracy, więc wygodny, ergonomiczny fotel w sali konferencyjnej jest nie mniej istotny, niż ten przy biurku. Najwyższej jakości krzesła konferencyjne dostępne są na stronie https://www.contino.pl/katalog/krzesla-konferencyjne.

Dobre krzesło konferencyjne, czyli jakie?

W przeciwieństwie do krzeseł do biurka, krzesła konferencyjne nie mogą być personalizowane pod konkretną osobę, ponieważ z założenia mają służyć wszystkim pracownikom korzystającym z sali konferencyjnej. Krzesła tego typu oprócz funkcji praktycznej pełnią również funkcję estetyczną i reprezentacyjną: w salach konferencyjnych zazwyczaj przyjmuje się klientów, przedstawicieli firm partnerskich etc. Obie te funkcje sprawiają, że dobrej jakości krzesło konferencyjne musi spełniać kilka założeń.

Jak wybrać dobre krzesło konferencyjne

Po pierwsze, wysokiej jakości krzesło konferencyjne jest wykonane zgodnie z zasadami ergonomii: jego siedzisko, nogi i oparcie powinny się znajdować na wysokości, która odpowiada średniemu wzrostowi większości pracowników. Niektóre krzesła posiadają podłokietniki, inne składają się wyłącznie z oparcia i siedziska. Jeśli krzesła wykorzystywane są w sytuacjach, w których często wymagane jest sporządzanie notatek, ale nie zawsze wszyscy mają dostęp do stołu, najlepszym rozwiązaniem będzie krzesło konferencyjne z pulpitem. 

Kolejną kwestią jest solidność i trwałość oraz stabilność. Krzesło konferencyjne użytkowane jest przez osoby o bardzo zróżnicowanej wadze, różnych przyzwyczajeniach dotyczących przyjmowanych pozycji. Im krzesło konferencyjne będzie bardziej stabilne, tym większe bezpieczeństwo i wygoda osób siedzących. Dodatkowo konieczne jest zwrócenie uwagi na to, z jakiego materiału jest wykonane krzesło oraz czym pokryta jest jego tapicerka. Warto wybierać tkaniny łatwe do czyszczenia, które nie chłoną plam. Ze względu na szeroki asortyment krzeseł konferencyjnych bez wątpienia możliwe jest dobranie stabilnych, wygodnych i estetycznych krzeseł pasujących do niemal każdego wystroju. 

Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Angelika 2022-11-29 18:35:36

Z reguły jest to krzesło i ogólnie siedzący tryb życia. Polecam w takim wypadku zmianę krzesła jeśli to jest możliwe, wprowadzenie ćwiczeń do codzienności i kupno nowego materaca, który nie będzie obciążał nam pleców. Dobre są na https://materace-viscotherapy.pl/16-materace-piankowe

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!