Biuro PepsiCo – kolorowy zawrót głowy

Biuro PepsiCo – kolorowy zawrót głowy

Pepsi to napój kojarzący się z radością, kolorami i młodością. Dodaje energii do życia. Taka jest również nowa siedziba biura PepsiCo. Znajduje się w budynku Monopol, w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Projekt biura nie tylko nawiązuje do produktów marek PepsiCo (Pepsi, 7UP, Lay’s, Cheetos) i bogactwa zmysłowych doznań, ale też do zrównoważonej produkcji żywności.

Balans między szaleństwem kolorów a komfortem pracy

Założeniem projektu było to, żeby skontrastować ze sobą kolorową i niosącą pozytywną energię przestrzeń z XIX- wieczną architekturę Konesera. Centrum Praskie Koneser w Warszawie jest mocno industrialne, pełne surowych cegieł. Natomiast w nowej siedzibie PepsiCo jest zupełnie inna rzeczywistość. Chociaż są tu nawiązania do marek, to nieoczywiste. Występuje tu bardzo wiele inspiracji reklamami, designem, a nawet dziełami sztuki.

Biuro PepsiCo – kolorowy zawrót głowy

Biuro przyciąga pracowników jak magnes!

Nie ma co ukrywać, że polubiliśmy pracę zdalną. Trudno nam się ruszyć do biura. Dlatego jednym z założeń tego projektu było sprawienie, aby pracownicy chcieli do niego przychodzić. Dlatego w biurze znalazła się wygodna i energetyczna przestrzeń open space, sale konferencyjne, sale do pracy własnej, do pracy kreatywnej, miejsca przeznaczone do pracy w małych zespołach lub w parach, a nawet pokoje relaksu. Wszystkie wymienione tutaj elementy sprzyjają pobudzaniu kreatywności i współpracy pomiędzy pracownikami.

Biuro PepsiCo – kolorowy zawrót głowy

Odwołanie do wszystkich zmysłów

Marki PepsiCo są nierozerwalnie powiązane z konsumpcjonizmem i z żywności. Dlatego musi być apetycznie. Takie jest również nowe biuro. Charakteryzuje się ono tym, że wszędzie są elementy nawiązujące do produktów spożywczych, takie jak na przykład puszki Pepsi, paczki z chipsami Lay’s. Ciekawym motywem jest również wykorzystanie w tym projekcie nakrętek od napojów. Zostały one poddane procesowi recyklingu. Tak powstał innowacyjny materiał, z którego zrobiono blat recepcyjny. Innych nietypowych rozwiązań poszukaj na zdjęciach!

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Kolorowy świat PepsiCo – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, biuro
Obiekt: Biuro PepsiCo Polska
Lokalizacja: Warszawa
Inwestor: PepsiCo Polska
Zakończenie inwestycji: Maj 2022
Powierzchnia: 3547 m2
Projekt: MIXD
Zespół projektowy: Piotr Kalinowski, Anna Stachi, Małgorzata Trelińska, Anna Kosecka, Igor Demuth, Stepan Symynets, Martina Mirecki, Aleksandra Bujacz, Maja Ciszewska, Jakub Bak, Magdalena Welcz, Julia Iwańczuk, Maja Ratuszniak, Borys Sutkowski
Zdjęcia: Kinga Skalik
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!