Wnętrze FoodX Poznan

Wnętrze FoodX Poznan

Projekty biura mode:lina™ architekci.  łączy to, że są zwyczajnie ciekawe. Niebanalne podejście powoduje, że nawet wnętrze, które nie budzi na początku niczyjego entuzjazmu, przyciąga później mnóstwo klientów. Tym razem projektanci również zdecydowali się na odważny mezalians. Street art i klipy z lat 90-tych. Czy to może się udać? Projekt pokazuje, że na 200 procent!

Od czego wszystko się zaczęło?

Właściciele pragnęli zainspirować się rozwiązaniami zastosowanymi przez konkurencję. Jednocześnie chcieli nawiązać do brandingu marki, który jest pełen niecodziennych kolorów oraz neonów. W projekcie postanowiono zawrzeć również odniesienia do menu serwowanego przez marki, które należą do FoodX. Mamy tutaj na myśli: FoodX: Mr.Pancake Poznań, PIZZA BOYZ, Ghost Burger oraz Vegan Pizza Club.

Widać, że tutaj zarówno projektanci, jak i właściciele lokalu byli zgodni, co do ogólnej koncepcji. Nie brakuje w projekcie realizacji szalonych pomysłów i otwartego podejścia do urządzania lokalu gastronomicznego.

Wnętrze FoodX Poznan

Ulica weszła do lokalu!

Obecnie króluje moda na street food. Tym razem jest zupełnie odwrotne. To lokal nawiązuje do ulicznej stylistyki z bardzo dużym wyczuciem. Mamy tutaj nawiązania do lat 80-tych i 90-tych poprzedniego stulecia. Możemy zauważyć również akcenty pochodzących wprost z klipów muzycznych z tamtego okresu. Wśród ludzi w różnym wieku nie brakuje entuzjastów muzyki z lat dziewięćdziesiątych. Dlatego taki lokal na pewno przyciągnie tłumy.

Na ścianach znajdują się pastelowe kolory o różnej intensywności. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są drzwi przesuwne wykonane z luksferów. Chociaż dzisiaj raczej kojarzą się ze słusznie minionymi czasami, to w tym lokalu prezentują się rewelacyjnie. Restauracja trochę przypomina film, a trochę dyskotekę. Warto się do niego wybrać, bo oferuje nie tylko fantastyczny wystrój, ale też pyszne jedzenie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza lokalu

Lokal dla wielbicieli klipów – metryczka projektu

Tyo wnętrza: prywatne, restauracja
Projekt: FoodX Poznan
Gastro Brands: Mr. Pancake, Pizza Boyz, Ghost Burger, Vegan Pizza Club
Lokalizacja: ul. św Marcin 25, Poznan
Realizacja: Sierpień 2022   
Design: mode:lina™
Zespół projektowy: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin 
Zdjęcia: Patryk Lewiński
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!