Rodzinny apartament wakacyjny nad morzem

Rodzinny apartament wakacyjny nad morzem

Ten projekt jest urzeczywistnieniem marzeń każdego, kto kocha morze. Umożliwia patrzenie na statki w ciągu dnia i budzenie się wraz z pierwszymi promieniami słońca. Wnętrza tego eleganckiego apartamentu nad Bałtykiem opracowali Diana i Łukasz Michalscy z pracowni Soul Interiors. Materiały, kolory, faktury - wszystko to w bardzo dużym stopniu nawiązuje do naszego, polskiego morza. Chociaż widoczny jest w projekcie styl marynistyczny, co nieoczywiste. To nam się podoba! Można we wnętrzach podziwiać najwyższej jakości lampy, meble i dodatki.

Nieoczywiste nawiązania do morza

We wnętrzu apartamentu w Świnoujściu zastosowano różnorodne, stonowane i jednocześnie harmonijne połączenie barw. Dominuje cała paleta zieleni i niebieskiego. Właścicielom zależało na tym, aby był to dla nich rodzinny apartament na wakacje, który nawiązuje do miejsca, w którym się znajduje. Dzięki temu, że wystrój wnętrza został opracowany przez profesjonalistów to jest to bardziej puszczenie oczka do odbiorcy niż bezpośrednie odniesienia do marynistyki.

Rodzinny apartament wakacyjny nad morzem

Wspaniałe połączenia kolorystyczne

Apartament należy do młodych ludzi, którzy są związani z branżą IT oraz mieszkają w Berlinie. Są pełni odwagi i otwarci na nowatorskie rozwiązania. Dlatego nie mieli żadnego problemu z postawieniem na nietuzinkowe kolory, takie jak na przykład granat, czy turkus. Mocniejsze akcenty to bordo, bursztyn oraz złocisty mosiądz. Nie każdy zdecydowałby się na tak odważne połączenie. W tym mieszkaniu stało się ono jednak strzałem w dziesiątkę.

Struktury materiału również nawiązują do tematyki marynistycznej. Obłe kształty wyglądają tak, jakby były wygładzane przez falę. Natomiast podłoga przypomina drewniane deski na dole statku.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu

Morski apartament – metryczka projektu

Rodzaj wnętrza: prywatne, apartament
Projekt wnętrz: Diana Michalska, Łukasz Michalski – Soul Interiors
Zdjęcia: Aleksandra Dermont, Ayuko Studio
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!