From The Garden House. Dom dopasowany do ogrodu – prezentacja online i wywiad Robertem Koniecznym

From The Garden House. Dom dopasowany do ogrodu – prezentacja online i wywiad Robertem Koniecznym

Jak wkomponować dom w istniejący już ogród? Odpowiedź na to pytanie zna pracownia KWK Promes. From The Garden House w śląskiej miejscowości Łąka to dom, który funkcjonuje w pełnej symbiozie z naturą. Zapraszamy na prezentację projektu w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL oraz wywiad z Robertem Koniecznym, który opowie o realizacji, swojej pracowni, ciekawych projektach i planach na przyszłość. Widzimy się 23 listopada 2022 o godz. 11:00. Zapisz się już teraz.

From The Garden House. Dom dopasowany do ogrodu – prezentacja online i wywiad Robertem Koniecznym

Dom znajduje się na krańcu dużej posesji, na której wcześniej zastany ugór został zamieniony przez inwestora w urokliwe tereny zielone. Dojazd do budynku prowadzi przez całą długość działki, a w jej centralnej części znajduje się jezioro.

Obiekt składa się z dwóch części. Pierwszą jest falista konstrukcja parteru będąca niejako przedłużeniem otoczenia. Górna bryła to prostokątna forma z okrągłym wycięciem w środku, które tworzy wewnętrzny dziedziniec wypełniony roślinnością. Dwie odmienne geometrycznie bryły kontrastują ze sobą, a ich elementem wspólnym jest pełne zieleni atrium.

Zieleń ogrodu kontrastuje z bielą budynku. Elewacja parterowej części została wykonana z szarego betonu, natomiast górna, prostokątna bryła została pokryta białym tynkiem. Również kamienna droga oraz podjazd nawiązują kolorystycznie do elewacji budynku.

Efekt końcowy realizacji dowodzi tezie, że warto jest zainwestować najpierw w ogród, aby cieszyć się jego pięknem i okazałością, gdy rośliny osiągną już docelową wielkość.

Budynek zdobył tytuł najpiękniejszego domu świata Archello BEST OF 2021.

Więcej o tej ciekawej realizacji dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

Prezentację poprowadzi Robert Konieczny z pracowni KWK Promes

Robert Konieczny

Architekt. W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology. Założyciel pracowni KWK Promes, od 2019 roku członek Francuskiej Académie d'Architecture.

 Laureat m.in.:
- Nagroda World Building of the Year 2016 (WAF, Berlin) za Muzeum CDP w Szczecinie,
- European Prize for Urban Public Space 2016 (CCCB, Barcelona) za Muzeum CDP w Szczecinie,
- Nagroda Best New Private House - Wallpaper Design Awards 2017 za Arkę Koniecznego,
- Nagroda House of the Year 2006 za Dom Aatrialny (WAN Awards),
- 12 nominacji do Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe.

Realizacje pracowni pojawiły się w książkach najważniejszych wydawców architektonicznych, takich jak Phaidon czy Taschen, a także w prestiżowych czasopismach, takich jak Architectural Review, Area, Casabella, Detail, Icon, Mark Magazine, The Plan czy Wallpaper. Hans Ibelings w książce „European Architecture since 1890” zaliczył biuro KWK Promes do nurtu europejskich konceptualistów wraz z Mansilla+Tuñón, BIG czy Lacaton & Vassal.

W tej chwili działania pracowni KWK Promes coraz mocniej ukierunkowane są na poszukiwanie rozwiązań dostosowujących architekturę do nieuchronnych zmian klimatu i wiążących się z tym wyzwań.

Link do pokoju

Po rejestracji na wydarzenie przyjdzie potwierdzenie z linkiem do pokoju. Proszę sprawdzić folder SPAM. Jeśli tak się nie stanie prosimy o kontakt  [email protected]

Organizatorzy

Patroni honorowi

Patroni medialni

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!