Powrót do przeszłości

Powrót do przeszłości

Rewitalizacja budynków pozwala na ocalenie najpiękniejszych budynków przed zniszczeniem. Nadal można w nich przecież mieszkać. Wyróżniają się niezwykłym klimatem i często są po prostu piękne. Doskonale udowadnia to między innymi projekt 40-metrowego, przeznaczonego na wynajem okazjonalny mieszkania w centrum Wrocławia. Styl kamienicy z końca XX wieku bardzo ciekawie łączy się z nowoczesnymi akcentami.

Mnóstwo szkła w różnej formie

W tym projekcie uwagę zwracają wysokie okna, które nie tylko bardzo dobrze doświetlają pomieszczenie, ale również są jego dekoracją. Niezwykle ciekawym akcentem są również lustra umieszczone na górnych szafkach w kuchni. W połączeniu z oknami optycznie powiększają one wnętrze. Natomiast na podłodze znajduje się klasyczna jodełka francuska. Do klimatu starej kamienicy nawiązują również elementy marmurowe, sztukaterie ścienne i meblowe, oraz tapicerowane krzesła i kanapa. Te ostatnie swoim stylem oddają ducha I połowy XX wieku. Nowoczesność to: designerskie oprawy oświetleniowe i abstrakcyjna grafika ścienna.

Powrót do przeszłości

Układ funkcjonalny mieszkania

Mamy tutaj strefę dzienną, która łączy ze sobą: kuchnię, jadalnię, sypialnię, salon i korytarz oraz osobno łazienki. Można tutaj również zobaczyć bardzo prosty podział na strefy użytkowe. W mieszkaniu znajduje się niewielkie miejsce do pracy i całkiem sporo przestrzeni do przechowywania.

Powrót do przeszłości

Kuchnia i łazienka w bieli

Poza lustrzanymi wiszącymi szafkami kuchennymi, warto zwrócić uwagę na to, co jest pod nimi. Fronty białych szafek są niezwykle dekoracyjne i jednocześnie klasyczne. Ich wyżłobienia sprawiają, że wnętrze staje się jednocześnie eleganckie i przytulne. Tej ostatniej cechy nie brakuje również sypialni z bardzo wygodnym łóżkiem, utrzymanej w kolorach ziemi.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie w kamienicy – metryczka projektu

Projekt: KODO
Lokalizacja: centrum Wrocławia, zabytkowy budynek byłego Urzędu Celnego z początków XX wieku, tuż nad Odrą
Powierzchnia mieszkania: 38 m²
Pomieszczenia: strefa dzienna (łącząca kuchnię, jadalnię, sypialnię, salon i hol), łazienka
Przeznaczenie: wynajem weekendowy
Zdjęcia: materiały prasowe
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!