Czerń, biel i czerwień w nowoczesnym biurze

Czerń, biel i czerwień w nowoczesnym biurze

Axpo Group to globalna firma działająca w zakresie energii ze źródeł odnawialnych. Jej biuro znajduje się na jednym z pięter budynku The Warsaw Hub. Elementy wyposażenia wnętrza nawiązują do źródeł energii. Biuro jest przestronne, funkcjonalne i pobudza kreatywność. Założeniem projektu było stworzenie przyjaznego i bezpiecznego dla pracowników miejsca do pracy i nie tylko!

Połączenie stylu tradycyjnego i „agile”

Cała przestrzeń została podzielona na przestrzenie robocze, półprywatne i na sale konferencyjne. To idealne miejsce do pracy hybrydowej, ponieważ nie brakuje w nim stref przeznaczonych do pracy w mniejszych zespołach. W projekcie wykorzystano materiały o najwyższej jakości i zadbano o najmniejszy detal. Elementy industrialne to przede wszystkim drewno i zieleń. Dzięki nim wnętrze jest nowoczesne i przytulne. Warto zwrócić szczególną uwagę na dekoracyjne oprawy, meble, czy rozwiązania akustyczne zastosowane na ścianach oraz na sufitach.

Czerń, biel i czerwień w nowoczesnym biurze

Design nawiązujący do działalności firmy

Ciekawe elementy, które nawiązują do źródeł odnawialnej energii, to na przykład sufity nawiązujące do przepływu wiatru oraz lampy w kształcie wiatraków. Urozmaiceniem jest również stół z panelem fotowoltaicznym. Jego podstawą są rury i zawory. Nazwy sal konferencyjnych również zostały zainspirowane przez odnawialne źródła energii. Dlatego nazywają się one następująco: Solar, Natural Gas, Small i Big Wind, Hydro, Nuclear i Biogas.

We wnętrzu odnajdziemy nawiązania do natury. Zielone ściany mchu i liczba roślinność dobrze oddziałują na komfort pracy. Biuro to nie tylko miejsce pracy, ale i rozrywki. Zadbano w nim o pracownika i jego liczne potrzeby. Poza standardowymi przestrzeniami do pracy i rozwoju, znajdziemy tam również miejsca rozrywki. Najważniejsze kolory w tym projekcie to czerwień, czerń oraz biel. Podkręślają one charakter wnętrza i są widoczne dosłownie w każdym pomieszczeniu. Jest bardzo nowocześnie i stylowo.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Nowoczesne biuro – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze publiczne, biuro
Pracownia: Bit Creative
Projektant: Barnaba Grzelecki
Zdjęcia: Fotomohito
Lokalizacja: Warszawa
Rok: 2021/2022
Powierzchnia: 1500 m2
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!