Luksusowy dom w Fabianowie

Luksusowy dom w Fabianowie

Dom z dziedzińcami znajduję się na przedmieściach Poznania. Działka ma tylko 1700 m2, ale zostały one przez projektantów wykorzystane z stu procentach. W domu mieszkają starsze osoby. Wymusiło to umiejscowienie wszystkich najważniejszych funkcji na parterze. Natomiast piętro zostało oddane dla gości. Aby trochę odciąć się od intensywnego ruchu ulicznego, projektanci zdecydowali się na dodanie do budynku aż dwóch dziedzińców.

Kolorystyka wnętrz

W całym domu królują stonowane kolory. Podkreślone są odrobiną luksusu i nietuzinkowymi dodatkami. Szarości i czernie ocieplone są drewnem. 

Jak wyglądają dziedzińce?

Pierwszy z nich to dziedziniec wejściowy. Został wydzielony przestronną pergolą i ma pionowy element ażurowy. Osłania dom od ulicy. Belki dodatkowo oddzielają dziedziniec od ulicy. Drugi dziedziniec to strefa wypoczynku przy salonie i krytym basenie. Odgradza dom od sąsiadujących nieruchomości. Na każdym z tych dziedzińców jest zieleń, która nawiązuje do japońskich ogrodów.

Luksusowy dom w Fabianowie

Doskonale doświetlony salon

Salon prezentuje się naprawdę luksusowo. Przewodzi na myśl amerykańskie wille. Ma półtora wysokości kondygnacji. W salonie duże wrażenie robi też ogromny narożnik w kolorze szarym. Z powodzeniem zmieszczą się na nim wszyscy domownicy, oraz każdy, kto chce ich odwiedzić. Dekoracyjnym elementem na kanapie są poduszki w pastelowych odcieniach. Klasycznej kanapie dzielnie towarzyszy bardzo nowoczesny stolik ze szklanym blatem. Można na nim nie tylko wypić kawę, czy zjeść kawałek ciasta, ale również schować pod blatem książki, gazety, czy pilota. Telewizor umieszczono na idealnie czarnej ścianie. Obok niej stoi nisko komoda w tym samym kolorze. Wszystko się ze sobą stapia.  Każdy, kto lubi czerń będzie tą nietypową ścianą medialną po prostu zachwycony. Natomiast szara sypialnia to gratka dla osób, dla których stonowane wnętrza są najpiękniejsze.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Dom z dwoma dziedzińcami – metryczka projektu

Realizacja: 2021
Projekt: Easst.com, Arch. Łukasz Sterzyński , Arch. Marcin Sucharski,
Foto: Weronika Trojanowska -Skroban
Powierzchnia użytkowa budynku: 405m2
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!