Restauracja Paradiso – znajdziesz się w raju!

Restauracja Paradiso – znajdziesz się w raju!

Fabryka Norblina, Hala Koszyki, Elektrownia Powiśle, Bulwary Warszawskie. Wszystkie te miejsca znajdujące się w Warszawie otrzymały drugie życie. Na nowo stały się popularne, chociaż całkowicie zmieniły swoją początkową funkcję. W Fabryce Norblina można przejść się zarówno do jednego ze street foodowych lokali, jak i do bardzo nowoczesnej, wręcz nowatorskiej restauracji. Opisywany przez nas lokal znajduje się w najważniejszym ciągu komunikacyjnym w Fabryce Norblin. Jego wystrój nawiązuje do Ameryki Południowej i do Karaibów. Jednak nie są to proste, dosłowne odniesienia, które już wszyscy znany. Te trochę się nam znudziły.

Lokal z…torami?

W budynku, w którym jest Paradiso są oryginalne ściany oraz osadzone w posadzce tory. To nie jest żart. W dodatku, ze względu na to, że zostały one objęte opieką konserwatorską, to nie można było ich tknąć. Projektanci nieźle się nad nimi nagłowili, żeby były widoczne i jednocześnie nie przeszkadzały gościom i pracownikom w poruszaniu się po restauracji. Ostatnie zdecydowali się oni na przykrycie torów szklaną taflą. Wtedy zrównały się one z poziomem posadzki.

Restauracja Paradiso – znajdziesz się w raju!

Surrealistyczny bar

Paradiso łączy w sobie coctail bar i restaurację. Najważniejszym jego elementem jest oczywiście bar. Obłożono go naprzemiennie butelkowo – zielonymi płytkami i paskami lustra. Dzięki temu, jest nie tylko wyjątkowy, ale również kompatybilny z najistotniejszym kolorem w projekcie, czyli zielenią. Można ją znaleźć między innymi na ścianach, drzwiach i lożach. Całość dopełniają rośliny, które pchają się dosłownie wszędzie. To dobrze, bo tworzą niepowtarzalny klimat. Można się poczuć jak na Karaibach bez konieczności odbywania długiego lotu!

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji

Coctail bar rodem z Karaibów – metryczka projektu

Projekt: 370 studio
Lokalizacja: Żelazna 51/53, 00-841 Warszawa
Realizacja: 2022
Powierzchnia: 390m2
Zdjęcia: Aleksandra Miszkurka
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!