Pomysł na małe mieszkanie

Pomysł na małe mieszkanie

Małe mieszkanie umiejscowione w centrum Łodzi z widokiem na klimatyczne podwórze, stanowiło prawdziwe wyzwanie dla projektantów. Konieczna była zmiana układu funkcjonalnego, żeby wydzielić sypialnię. Ciekawe rozwiązania zastosowane w tym projekcie to: meble na wymiar i nietypowe ściany w sypialni.

Trzy kubiki o różnych funkcjach

Różnią się one również zastosowanymi materiałami oraz funkcjami. W przedpokoju z fototapetą przedstawiającą miasto, znajduje się kubik drewniany. Stanowi on wolnostojącą szafę z wielofunkcyjną wnęką. Półki na książki są zwrócone w stronę salonu. Zadaniem wnęki jest również odpowiednie doświetlenie przestrzeni wejścia.

Natomiast kubik granatowy odpowiada za mokre przestrzenie w mieszkaniu. Otwarty aneks kuchenny ma niewielką powierzchnię. Mimo to udało się w nim zmieścić wszystkie potrzebne elementy wyposażenia. Warto zwrócić uwagę na przykład na płytę indukcyjną, która ładnie komponuje się z kolorem blatu kuchennego, lodówkę w standardowych rozmiarach, czy zmywarkę. Przy projektowaniu tego mieszkania niezwykle istotne było, żeby przestrzeń była funkcjonalna i estetyczna.

Trzeci kubik znajduje się w sypialni. Pełni funkcję z jednej strony wydzielenia przestrzeni, a z drugiej jest optycznego powiększenia. W sypialni mamy kotarę, która gwarantuje prywatność przebywającej w niej osobie.

Pomysł na małe mieszkanie

Minimalistyczna łazienka

Chyba prostszego wystroju łazienki nie można sobie wyobrazić. Mamy tutaj czerń, biel i lastryko. Jak się okazuje, więcej nie potrzeba. Dzięki temu, naprawdę niewielka łazienka stała się pomieszczeniem jasnym, przestronnym i ultra nowoczesnym. Jedynym bardziej dekoracyjnym elementem są płytki terazzo położone na ściance instalacyjnej oraz na podłodze.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Prosto, bez loftu – metryczka projektu

Architekt:  Piotr Pańczyk (CZY Architektura)
Realizacja: 2022
Lokalizacja: Łódź
Powierzchnia: 34,94m²
Zdjęcia: Karolina Krauze
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!