Choinka na pniu - dlaczego warto na nią postawić?

Choinka na pniu - dlaczego warto na nią postawić?

Choinka na pniu, zarówno ta naturalna, jak i sztuczna wyglądają interesująco. Choinki te zrobią w tym roku furorę w Święta Bożego Narodzenia. Jak zatem wybrać odpowiednią i czym się charakteryzują choinki na pniu? Podpowiadamy.

Choinka na pniu - jak wygląda i czym dekorować?

Świąteczna choinka na pniu przypomina 2-elementowe drzewko. Dolną część stanowi pień, natomiast górną jest tutaj iglasta i kształtna korona. Takie drzewko świąteczne wygląda, jakby górna partia była nasadzona na dolną. Donica, w której stoi choinka, często jest owinięta ozdobnym materiałem, choćby pozłacanym workiem jutowym lub materiałem, przypominającym korę drzewa. Bywa również ozdobiona wielką, czerwoną, prezentową wstęgą.

Wybierając sztuczną choinkę możemy zdecydować się na wybór drzewka, którego nie wybralibyśmy w „wersji” naturalnej. Wśród takich drzewek króluje np. sztuczna sosna syberyjska, o pięknej koronie, regularnych kształtach i gęsto rozsianych igłach. Fenomenalnym wyborem będzie również sztuczna jodła górska. Choinki sztuczne mogą jednak imitować zdecydowanie więcej gatunków drzew, które – najzwyczajniej w świecie – nie przetrwałyby okresu świąt. W ten sposób możemy wnieść do swojego domu nieco ekstrawaganckiego charakteru i postawić nawet na bardziej „egzotyczne” drzewko. Wybór jest tutaj szerszy od choinek naturalnych, jest też bardziej zróżnicowany.

Dlaczego jeszcze warto postawić na choinkę na pniu?

Decydując się na choinkę sztuczną możemy również bardzo swobodnie zdecydować o jej gabarytach. Dostępne są przeróżne warianty, zarówno ze względu na wysokość, jak i rozłożystość gałęzi. Pamiętajmy przy tym, że warto wcześniej dobrze zmierzyć swój salon, aby nasze drzewko przypadkiem nie przytłaczało wystroju i nie zdominowało całego pokoju! Zwróćmy też uwagę na to, że w sztucznej choince sam zdecydujesz o ułożeniu poszczególnych gałęzi. Możemy formować ich wygląd, aby w pełni odpowiadał naszej wizji idealnego drzewka świątecznego.

Sztuczne choinki mogą również niezwykle wiernie odzwierciedlać naturalne drzewka. Jeżeli więc taka choinka kojarzyła nam się do tej pory z nieco sztucznymi, niezbyt przekonującymi kształtami, wyprowadzamy z błędu - współczesne choinki bardzo łatwo pomylić z ich „żywymi” odpowiednikami, takimi jak np. wspomniana jodła górska czy sosna syberyjska. Co ciekawe, choinki te mogą albo być dopracowane wizualnie i eliminować pewne defekty naturalnych choinek, albo wręcz przeciwnie – ich urok może polegać właśnie na tym, że uwidocznią wszystkie charakterystyczne cechy prawdziwych drzewek.

Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!