Minimalistyczne mieszkanie na weekend

Minimalistyczne mieszkanie na weekend

Mieszkanie znajduje się na parterze budynku w Górach Izerskich. Jest dwupoziomowe. Na wyższym poziomie znajduje się długi korytarz. Można z niego przejść do sypialni, łazienki lub oddzielnej toalety. Korytarz rozdziela mieszkanie na część techniczną (łazienki, toaleta, sauna, kuchnia) i salon (sypialnie i salon).

Salon z kominkiem

Jak można się domyśleć, kominek jest jego najważniejszym elementem. Obok niego stoi bardzo duża kanapa w kształcie litery U. Zmieści się na niej duża rodzina razem z dziećmi lub ze znajomymi. Naprzeciwko kanapy stoi stolik kawowy oraz ława, która częściowo jest już elementem kuchni.

Jeżeli chodzi o kolorystykę salonu, to jest ona mocno stonowana. Mamy tutaj szarości, ciemne drewno, beże oraz czerń. Bardziej kolorowym, bo zielonym elementem jest kominek. Dlatego wybija się na pierwszy plan.

Minimalistyczne mieszkanie na weekend

Kuchnia i jadalnia w drewnie

Ten sam odcień drewna został wykorzystany przy projektowaniu kuchni i jadalni. Ciemne drewno wspaniale łączy się z blatami przypominającymi kamienne w kolorze beżu oraz z czarną armaturą i krzesłami w jadalni. Chociaż w aneksie kuchennym nie ma górnych szafek, to doskonale zastępują je półki oraz wieszaki, na przykład na ręczniki.

Minimalistyczne mieszkanie na weekend

Bardzo elegancka łazienka i sypialnia

W sypialni zmieściła się szafa drewniana oraz podwójne łóżko. Po obu jego stronach są takie same złoto-białe lampki, które idealnie nadają się do czytania. Aby wieczory były jeszcze przyjemniejsze po obu stronach łóżka umieszczono wiszące szafki nocne. Bez problemu można do nich schować książkę lub okulary, czy telefon komórkowy.

Natomiast w łazience, elementem, który zaskakuje jest szafka podumywalkowa. Tak naprawdę jest to duża wnęka, w której umieszczono nie tylko te szafki, ale również mnóstwo półek. Dzięki temu, w niewielkiej łazience swoje kosmetyki może przechowywać nawet duża rodzina. Apartament w górach Izerskich zachęca do przyjechania i do odpoczywania. Tylko jakoś nie chce się zwiedzać, gdy ma się tak piękną przestrzeń wokół siebie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Weekend w Górach Izerskich – metryczka projektu

Studio: Markéta Bromová architekti
Autor: Markéta Bromová
Zespół projektowy: Petra Ciencialová
Lokalizacja: Jizera Mountains
Kraj: Czechy
Realizacja: 2021
Metraż: 83 m²
Zdjęcia: Veronika Raffajová


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!