Prosecco Oyster Bar – idealne miejsce do luźnych spotkań

Prosecco Oyster Bar – idealne miejsce do luźnych spotkań

Wszystko zaczęło się od topornego, drewnianego baru, który już dawno powinien stać się częścią przeszłości. Projektantki z Va Architekci zrobiły, co w ich mocy, aby to miejsce stało się nowoczesne i przyciągało mnóstwo gości. W rezultacie powstał w Warszawie taki bar, do którego chce się zabrać na spotkanie przyjaciół i na kieliszek prosecco.

Wyjątkowy tapas bar

Nie ma tutaj przestrzeni na sztywny ubiór i zachowanie. Tapas bary to takie punkty gastronomiczne, w których najważniejsza jest swobodna atmosfera i pyszne jedzenie. Prosecco Oyster Bar słynie z owoców morza. Inwestorzy bardzo lubią intensywne kolory, których nie da się przeoczyć. Dlatego, że od progu goście mogą zobaczyć czerwień i kobalt na ścianach. Żadnych kompromisów. Jednocześnie wnętrze jest „instafriendly”.

Prosecco Oyster Bar – idealne miejsce do luźnych spotkań

Spójrz w górę!

Sufit w pomieszczeniach zazwyczaj to taki element, który się wręcz omija wzrokiem. Nie w tym przypadku! Na nim znajdują się prawdziwe muszle ostryg. Smaczku temu rozwiązaniu dodaje fakt, że danie z ich dodatkiem klienci mogą zamówić w barze. Projektantki stworzyły typowo morski klimat, bez stosowania dobrze opatrzonych i przez to nudnych trików wnętrzarskich. Brawo!

Poza muszlami na suficie, w projekcie zastosowano jeszcze jeden oryginalny, ale tani materiał. Jest nim pomalowana płyta falista PCV. Wykorzystano ją do obłożenia baru, z którym tworzy spójną całość.

Prosecco Oyster Bar – idealne miejsce do luźnych spotkań

Porozmawiajmy o pieniądzach!

Prosecco Oyster Bar chociaż prezentuje się niesamowicie ekskluzywnie, to projektantki musiały mocno uważać na budżet. Przy projektach komercyjnych zawsze najważniejsze jest to, żeby gościom się podobało. Jednocześnie inwestorzy nie chcą wydawać na wystrój wnętrza wszystkich oszczędności. Mimo niewielkich pieniędzy, projektantki z VA Architekci zrealizowali projekt, który na pewno wzbudzi zainteresowanie mieszkańców Warszawy.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza baru

Muszle ostryg na suficie – metryczka projektu

Nazwa: wnętrze komercyjne
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Pracownia: VA Architekci
Zdjęcia: VA Architekci
Projektantki: Anita Mucha-Zdunek i Weronika Kowa ,
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!