Kolory Pantone wiosna-lato 2023

Kolory Pantone wiosna-lato 2023

10 głównych odcieni sezonu, a także 5 odcieni „nowej klasyki” będą dominować w sezonie wiosna-lato 2023. Nowe kolory od Pantone z pewnością pojawią się w modzie, trendach i designie.

Pantone wiosna-lato 2023

Co roku Pantone Color Institute ujawnia nowe kolory, które będą wyznaczać trendy na dany sezon. Firma wybrała odcienie, które będą nam towarzyszyć w przyszłym roku, kiedy będziemy cieszyć się pierwszymi promieniami wiosny.

Wiosną i latem 2023 najmodniejsze kolory będą odzwierciedlać zmiany zachodzące w globalnym społeczeństwie i przekazywać odczucia konsumentów. 

10 kluczowych odcieni Pantone w tym sezonie to kolekcja kontrastujących odcieni, które inspirują do eksperymentowania i wyrażania siebie. W kolekcji mojej mamy itp. mocne czerwienie noszą nazwę „Fire Red” i ciepła brzoskwinia „Peach Pink”.

W kolekcji również znajdziemy odcienie niebieskiego, takie jak "Blue Perennial" oraz "Summer song", który kolorem zbliża się do szarości. 

Ponadto znajdziemy egzotyczne barwy jak "Love Bird" i "Tangelo" - kolorem przypominającą soczystą pomarańczę.

Wybór eksperta wyraża ogromny optymizm, co potwierdzają radosne odcienie „Empire Yellow” i „Classic Green”, które według Pantone powinny mieć nawet właściwości terapeutyczne i relaksacyjne.

Cały zestaw dopełniają różowe odcienie - internsywny "Beetroot Purple" i romantyczny "Crystal Rose".

Kolory Pantone wiosna-lato 2023

Odcienie nowej klasyki

Dodatkowo Pantone wybrało 5 odcieni, które zaliczają się do kategorii „nowej klasyki” – są to odcienie pastelowe, które wzajemnie się uzupełniają. Kolekcja obejmuje kolor „Skylight”, apetyczny „Vanilia Cream”, liliowy „Grey Lilac”, stonowany zielony „Leek Green” i przyjemny kolor „Macciato”.

pantone

 Źródło: kolory Pantone

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!