Harmonia drewna z szarością w mieszkaniu pokazowym

Harmonia drewna z szarością w mieszkaniu pokazowym

Mieszkania pokazowe często niesłusznie mają opinię, że są zwyczajnie nudne. Mają się podobać każdemu. Dlatego projektanci są zmuszeni działać ostrożnie, aby nikogo nie urazić. Czy temu mieszkaniu w Katowicach można zarzucić to samo? Absolutnie nie! Zresztą sami zobaczcie!

Żelazna konsekwencja

Nikt nie będzie miał problemów z określeniem motywów przewodnich projektu. Są to drewno i szarość. Z tego pierwszego materiału mamy wykonane większość mebli. Stół, krzesła w jadalni, wyspa kuchenna, szafka pod telewizor, stoliki nocne w sypialni. Wszystko to drewno, które zdecydowanie ociepla betonowe tło.

Harmonia drewna z szarością w mieszkaniu pokazowym

Szarość, szarość i szarość

To mieszkanie pokazowe z pewnością byłoby przytłaczające, wręcz depresyjne, gdyby nie obecność drewna. Szarości jest mnóstwo. Mamy szare szafy, szafki kuchenne, łazienkowe, podłogi, tapicerowane sofy. Szarość ma różne odcienie. Raz jest jasna, raz ciemna, a innym razem wpadająca w zieleń. Jednak nadal jest to kolor często przypominający beton. Na pewno nie dla każdego.

Harmonia drewna z szarością w mieszkaniu pokazowym

Czy są jeszcze jakieś inne kolory?

Występują, ale nie mają żadnych szans, aby wybić się na pierwszy plan. Mamy czarny piekarnik, płytę indukcyjną, baterię i zlewozmywak. Złoto - widoczne na małym lusterku kosmetycznym w łazience, czy na armaturze łazienkowe. Mamy też miedziane, okrągłe lampy wiszące, obramowanie czarnego stolika. Białe sufity, czy pościel. Jednak są to zdecydowanie niewielkie elementy. Ten projekt na pewno przypadnie do gustu wszystkim minimalistom. Wnętrze jest praktyczne, ma w sobie tylko niezbędne elementy. Nie można temu mieszkaniu pokazowemu odmówić również elegancji. Oczywiście, osoby, którym będzie jednak brakowało innych kolorów, zawsze mogą zastosować proste dodatki, jak na przykład poduszki na kanapę.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania pokazowego

Drewno i beton – metryczka projektu

Autorzy: Magdalena Tokarska, Piotr Tokarski
Inwestor: TDJ ESTATE
Powierzchnia użytkowa: 79,45 m²
Zdjęcia: Tomasz Zakrzewski
Realizacja: 2022 r.
Lokalizacja: Katowice
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!