Niesamowity hotel w stylu Art déco

Niesamowity hotel w stylu Art déco

Jeżeli kiedyś wpadnie Ci na myśl przyjechać na dzień do Krakowa i spędzić w nim noc, to mamy dla Ciebie tylko jedno polecenie. Jest nim 5-gwiazdkowy Hotel Ferreus. Znajduje się w samym centrum miasta, niedaleko Plant.

Co jest w hotelu?

Hotel ma łącznie cztery kondygnacje. Kryją one 70 pokoi, sale konferencyjne, restaurację, basen, SPA i podziemny parking. Natomiast w wewnętrznym podwórku umieszczono główną salę restauracyjną i przykryto ją szklanym dachem.

Niesamowity hotel w stylu Art déco

Czym charakteryzują się wnętrza?

Tutaj zdecydowanie trzeba było się postarać, bo wnętrza musiały zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dlatego projektanci skłonili się ku bogactwie, jakim charakteryzowały się pomieszczenia z XIX wieku.

Niesamowity hotel w stylu Art déco

Złoto i mieszanka stylów

Zastosowane w tym projekcie połączenie jest naprawdę unikatowe. Mamy tutaj współczesność, krakowską tradycję i styl Art déco. Poszczególne style są tak spójne, że trudno je od siebie oddzielić. Wzrok przyciągają fotele, które raz mają kształty bardziej nowoczesne, a innym razem kierują się w stronę klasyki. W projekcie nie zabrakło również złota. Widoczne jest na przykład na ogromnej lampie wiszącej w recepcji. Złota jest też rzeźba przedstawiająca konika na biegunach. Wygląda jak zabawka z dawnych lat. Z tego materiału został zrobiony też przestronny regał stojący na ścianie zrobionej z czarnego marmuru.

Niesamowity hotel w stylu Art déco

Przepiękna część restauracyjna

To jest takie wnętrze, któremu z jednej strony można byłoby zarzucić przepych, przeładowanie, a z drugiej…Wszystkie te elementy znakomicie do siebie pasują, są eleganckie i wysmakowane. Bardzo dobrze można to również zauważyć w części restauracyjnej. W niej rattanowe wyjątkowo wysokie fotele wspaniale się komponują z marmurową podłogą ułożoną we wzór szachownicy.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu

Hotel Ferreus w klimacie art deco – metryczka projektu

Lokalizacja: Kraków, ul. Kopernika 6
Inwestor: Stalprodukt SA
Powierzchnia: 6 370 m2
Typ: Wnętrza, Hotele
Status: Budowa
Projekt: 2016-2017
Realizacja: 2016-2022
Usługi: Projekt Wnętrz
Zakres: Koncepcja, Projekt Wykonawczy
Zespół MWM: Marcin Smoczeński, Maciej Łobos, Adela Koszuta-Szylar, Wacław Matłok, Aleksandra Machniak, Aneta Hetnarowicz, Maria Sońska, Aleksandra Smolik, Jakub Marchwiany, Aleksander Podvornyi
Współpraca:
Architektura: ABP T.Półchłopek, M.Stępień
Konsultant: Instytut Rynku Hotelowego
Wykonawca: REBAU
Zdjęcia: materiały prasowe
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!