Sztuka kontrastów

Sztuka kontrastów

Jasno, ciemno, jasno, ciemno…Ten projekt pokazuje, że zastosowanie czerni wcale nie musi być przytłaczające. W tym przypadku jest tajemnicze i eleganckie. Chociaż w tym 60-metrowym mieszkaniu kolor czarny występuje w każdym pomieszczeniu, to nie mamy tutaj wrażenia, że jest ono optycznie mniejsze, czy smutne. Przyjrzyjmy się po kolei wszystkim pomieszczeniom.

Kuchnia w czerni

Wykorzystanie w kuchni połączonej z salonem właśnie tego koloru spowodowało, że możemy się poczuć jak w barze. To wrażenie potęgują wysokie krzesła oraz wąska wyspa kuchenna z drewna. W kuchni umieszczono naprawdę sporo szafek. Ich ciemny kolor skutecznie rozświetlają elementy drewniane na ścianach oraz wiszące lampy. Jest to taka przestrzeń, która z pewnością spodoba się większości mężczyzn i niektórym kobietom.

Sztuka kontrastów

Część salonowa

Co ciekawe, w salonie znalazł się mocno kolorowy akcent, a jest nim sofa o nowoczesnym kształcie. Towarzyszy jej bardzo wygodny (tak sądzimy!) fotel z pikowaniem oraz druga kanapa. Meble w części wypoczynkowej poza czerwoną sofą mają odcień ciemnej szarości lub czerni (stoliki kawowe). Bardzo dużym kontrastem jest biała ściana, na której znajduje się telewizor. Jasna jest też podłoga i fragment ściany przy szarej kanapie. Dlatego właściciel mieszkania na brak światła nie może narzekać.

Sztuka kontrastów

Odpoczynek w sypialni pełnej czarnych akcentów

Połączenie koloru czarnego i drewna już dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Jednak, jeżeli coś bardzo dobrze się sprawdza, to nie trzeba tego unikać. Tym bardziej, że taka prosta kolorystyka w sypialni sprzyja zasypianiu. Znalazło się w niej miejsce na bardzo dużą szafę, a dobre doświetlenie pomieszczenia zapewniają duże okna.  Oczywiście w razie potrzeby można je przysłonić czarnymi żaluzjami.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie z przewagą czerni – metryczka projektu

Nazwa: mieszkanie
Lokalizacja:  Polska
Pracownia: 2Form
Zdjęcia: materiały prasowe
Realizacja: 2011
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!