Czerń i biel, czyli klasyka w Gdańsku

Czerń i biel, czyli klasyka w Gdańsku

Studio Ony-X stworzyło projekt minimalistyczny, w którym nie brakuje naturalnych materiałów. To idealne mieszkanie dla osób, które nie lubią zbędnych dodatków, ale cenią design. Minimalizm i elegancja są widoczne w każdym detalu. Przyjrzyjmy się temu mieszkaniu trochę bliżej.

Minimalizm i nowoczesność

Augustyna Grzybowska i Joanna Dolot z pracowni Ony-X Studio są laureatkami głównej nagrody w konkursie „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni” organizowanym przez markę hansgrohe.

Nacisk na naturalne materiały

Widać to między innymi, w aneksie kuchennym. Znajduje się w nim czarna wyspa z wysokimi hokerami. Zabudowa kuchenna została wykończona fornirem. W mieszkaniu wszystkie ściany są białe. Natomiast na podłodze postawiono na dębowe deski. O luksusie świadczą również szlachetne, jasne tkaniny obiciowe o delikatnej fakturze. Drzwi w białym holu zamontowano bez widocznych ościeżnic. To spowodowało, że doskonale stopiły się w ścianę i stanowią jakby jej naturalne przedłużenie. Listwy przypodłogowe też są minimalistyczne. To cienkie linie, praktycznie niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Czerń i biel, czyli klasyka w Gdańsku

Nowoczesna łazienka

W łazience ściany wyłożono podłużnymi płytkami w kolorze grafitowym. Na nich znajduje się minimalistyczna szafka z umywalką i armatura ze stali szczotkowanej. Chociaż łazienka jest niewielka, to znalazło się w niej wystarczająco miejsca na wannę. Jej biel stanowi bardzo duży, ale ciekawy kontrast z grafitowymi płytkami.

Czerń i biel, czyli klasyka w Gdańsku

Niezwykle nowoczesne i designerskie meble

Z pewnością bez nich ten projekt nie prezentowałby się aż tak elegancko. Uwagę zwracają między innymi: sofa z tapicerką w kolorze złamanej bieli, czarny stół na grubej, rzeźbionej na wzór kolumny nodze.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu

Luksusowy minimalizm – metryczka projektu

Nazwa: Apartament
Lokalizacja:    Polska, Gdańsk
Projekt wnętrza: Ony-X Studio
Zdjęcia: Yassen Hristov
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!