Salon optyczny z loftowym twistem

Salon optyczny z loftowym twistem

Salon optyczny to takie miejsce, do którego chodzimy po nowe okulary. Zazwyczaj wtedy koncentrujemy się na samym badaniu wzroku, a nie na wnętrzu, które nas otacza. Jednak salon optyczny w Bydgoszczy został tak urządzony przez pracownię 2Form, że trudno się nim nie zachwycić. Na pewno w takim miejscu dobieranie oprawek potrwa o wiele dłużej i będzie przyjemniejsze.

Loftowe klimaty

Styl loftowy ma to do siebie, że jest bardzo funkcjonalny i wyrazisty. Optyk Piastowski to miejsce, w którym panuje rodzinny i bardzo przyjazny klimat. Jednocześnie właścicielom zależało na tym, aby ich salon zmienił się nie do poznania. Samo wnętrze niosło za sobą pewne ograniczenia, ale udało się stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

Loft to czerń. Elementów w tym kolorze nie brakuje. Warto wspomnieć na przykład o dużych, okrągłych lustrach, uchwytach przy szafkach, metalowych schodach czy o krzesłach i hokerach. Doskonale komponuje się z nimi drewno. Z tego materiału są zrobione blaty od stołów, mniejsze i większe szafki oraz półki. Poza drewnem i czernią projektanci zastosowali w tym salonie optycznym szarość. Jest ona widoczna na szafkach oraz na ścianach. Oświetlenie również ma akcenty w tym kolorze.

Salon optyczny z loftowym twistem

Czerwona cegiełka o nietypowym zastosowaniu

Skoro jesteśmy już przy ścianach to poza ciemno szarą farbą znajdują się na niej czerwone cegiełki. One również są silnym wyróżnikiem stylu loftowego. Tam, gdzie było to możliwe, to przeszklone witrynki z okularami zostały otoczone przez łuki zrobione z czerwonej cegły. Dzięki temu ten niepozorny materiał stał się bardzo dekoracyjny. Wybieranie nowych okularów bez dobrego oświetlenia byłoby po prostu niemożliwe. Dlatego całą przestrzeń oświetla kilka dużych lamp. Oczywiście one również nawiązują do stylu loftowego.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza salonu optycznego

Loftowy salon optyczny – metryczka projektu

Nazwa: Optyk Piastowski, salon optyczny
Lokalizacja: Polska, Bydgoszcz
Pracownia: 2Form
Zdjęcia: Kształty-fotografia wnętrz
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!