Kobalt, drewno, szarość – idealne połączenie

Kobalt, drewno, szarość – idealne połączenie

Biuro projektowe Musk zostało poproszone o wykonanie projektu dla mieszkania pokazowego. To znacznie trudniejsze, niż tworzenie dla klientów indywidualnych. Nie dość, że nie ma żadnych wskazówek, to jeszcze ta przestrzeń musi podobać się każdemu. Na pierwszy rzut oka jest to mission impossible. Jak się okazało, nie dla studia Musk.

Tradycja + nowoczesność

Żeby było, jak najbardziej uniwersalnie to ultra nowoczesne rozwiązania łączą się tutaj z totalną klasyką. Dlatego mamy w tym projekcie z jednej strony neutralne kolory i wykończenia, a z drugiej niespotykane zazwyczaj tekstury i detale.

Kobalt, drewno, szarość – idealne połączenie

Kuchnia otwarta na…zmiany

Aneks kuchenny otwarty na salon to rozwiązanie stosowane wręcz standardowo. Tutaj zastosowano trochę inny trik wnętrzarski. Wyspa kuchenna może być jednocześnie stołem na duże, rodzinne imprezy i miejscem do spożywania lub przygotowywania domowych posiłków. Aby stała się jeszcze bardziej funkcjonalna, to dodano do niej regulowane nogi. Nie możemy tutaj nie zauważyć, że znajduje się w niej również mnóstwo miejsca do przechowywania. W takim meblu zwyczajnie można się zakochać.

W sypialni również jeden mebel ma za zadanie spełniać kilka funkcji. Mamy tutaj na myśli systemową szafę.

Kobalt, drewno, szarość – idealne połączenie

Detale, które przyciągają wzrok

Aneks kuchenny połączony z salonem byłby całkiem zwyczajnym pomieszczeniem, gdyby nie kobaltowe szafy. Jedna z nich znajduje się na środku pomieszczenia, a druga w samym roku. Swoim kształtem przypominają one dawne piece. Częściowo są zrobione z blachy i mają perforowania. Na pewno w tym niewielkim mieszkaniu zapewniają bardzo dużo miejsca do przechowywania. Ich intensywna barwa wprowadza nowoczesny akcent i poprawia nastrój.

Kolejnym szczegółem, który na długo zapadnie nam w pamięć jest kolorystyka łazienki. Meble i płytki w kolorze starego złota doskonale łączą się z leżącym na podłodze lastryko.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie dla każdego – metryczka projektu

Nazwa: mieszkanie pokazowe
Lokalizacja: Polska, Katowice
Pracownia: Musk
Inwestor: TDJ Estate / Pierwsza Dzielnica
Projekt: wrzesień 2020 – styczeń 2021
Foto: Pierwsza Dzielnica
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!