Śląsko-włoski klimat we wnętrzu

Śląsko-włoski klimat we wnętrzu

Projektanci z biura Mistovia pokazują, że mieszanie stylów może dać naprawdę ciekawe rezultaty. W tym mieszkaniu pastelowe kolory, świetnie łączą się z takimi elementami, jak włoski design, czy śląski kredens. Nie jest tutaj nowocześnie. O zgodności z najnowszymi trendami wnętrzarskimi również możemy zapomnieć. Za to mamy taki klimat, że trudno opuścić tę kamienicę bez poczucia tęsknoty.

Wyjątkowe mieszkanie na wynajem

Lokal ma tylko 45 m2 i znajduje się w starej, zabytkowej kamienicy w centrum Katowic. Powstało z połączenia dwóch mieszkań. Właścicielka chciała, żeby w projekcie dominował styl vintage, który uwielbia. To zawsze spore wyzwanie, bo trzeba poszukać mebli z drugiej ręki i łapać okazje. Ograniczeniem w pomysłowości projektantów był również budżet.

Śląsko-włoski klimat we wnętrzu

Funkcjonalność i design

Wystąpiła konieczność wydzielenia z sypialni niewielkiej łazienki. Projektanci wykorzystali do tego celu lekką konstrukcję z różowych, stalowych profili wypełnionych mleczną szybą. To rozwiązanie zapewnia prywatność. Natomiast szafa gospodarcza znajduje się za taflą barwnych luster, które jednocześnie są oryginalną dekoracją. W sypialni umieszczono biały system regałów do garderoby. Lokator może na nich umieścić swoje własne przedmioty lub podziwiać te, które już są.

Śląsko-włoski klimat we wnętrzu

Ciemna podłoga i pastele

W tym wnętrzu zaskakujących kontrastów nie brakuje. Kolejnym jest bardzo ciemny, dębowy parkiet i rozbielony błękit na suficie. Jak wiadomo, w starych kamienicach zawsze jest wysoko, więc projektanci mogli sobie na to pozwolić. Pastele mamy również na frantach szafek kuchennych i na taflach kolorowych luster. Różu nie brakuje w kuchni. Kontrastem dla niego są intensywnie granatowe drzwi. Co powiesz na taką mieszankę?

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Śląsko- włoski klimat – metryczka projektu

Nazwa: mieszkanie
Lokalizacja: Polska, Katowice
Pracownia: Mistovia
Zdjęcia: ONI Studio
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!