Warszawski bar inspirowany Wenecją

Warszawski bar inspirowany Wenecją

Projekt pierwszego cicchetti baru w Polsce – lokalu znajdującego się na rogu pl. Konstytucji stworzyli Piotr Maciaszek, Aleksandra Hyz i Karol Pasternak z NOKE Architects. Sztuka wspaniale łączy się w nim z architekturą. Inspiracją dla twórców były fotografie weneckich lokali gastronomicznych. Doskonale funkcjonują one mimo wysokich przypływów wody.

Wenecja w unowocześnionej wersji

To prawda, że to miejsce na mapie Warszawy jednoznacznie kojarzy się z Wenecją. Jednak nie brakuje mu nowoczesności i funkcjonalności. We wnętrzu dominują kolory weneckiej flagi, czyli czerwień i złoto. Dużym zaskoczeniem dla odwiedzających ten lokal gości jest motyw Aqua Alta, czyli wysokiej wody. Został on wyrażony w formie soczystej zieleni na wysokości kilkudziesięciu centymetrów. Ten kolor znajduje się na nogach od stołów, krzesłach, cokołach, posadzkach, witrynach. Natomiast poziom -1zalewa całkowicie.

Warszawski bar inspirowany Wenecją

Ciekawe wejście do wnętrza

Aby dostać się do cicchetti baru należy przejść przez półkolisty portal z antykowanego lustra. Wtedy naszym oczom ukaże się bar z czerwonego trawertynu, kamienny cooler z lodem oraz butelki włoskiego prosecco. W tym projekcie lampy zostały wykonane na zamówienie z rzemieślniczego szkła. Takie samo rozwiązanie zastosowano w przypadku mebli. Szczególną uwagę zwracają czerwone stołki, które przypominają słupki wystające z wody w weneckich kanałach. To wszystko sprawia, że wnętrze baru jest tak wyjątkowe i na bardzo długo zapada w pamięć. 

Gdy już będziesz w tym lokalu, to warto również udać się do łazienki. Zobaczysz w niej biało-czarne- paski oraz czerwony sufit. Musisz przyznać, że jest to bardzo oryginalne i odważne połączenie. Nawiązuje do tradycyjnych strojów weneckich gondolierów.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza baru

Bar inspirowany Wenecją – metryczka projektu

Projekt wnętrza: Piotr Maciaszek, Aleksandra Hyz i Karol Pasternak z NOKE Architects
Zdjęcia: Piotr Maciaszek
Zdjęcia jedzenia: Małgosia Minta
Lokalizacja: Warszawa
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!