Wnętrza w kolorze black

Wnętrza w kolorze black

Mimo tego, że styl loftowy od kilku lat jest bardzo popularny w Polsce i na świecie, to znajdujące się w nim elementy czerni nadal dla wielu osób są kontrowersyjne. Skoro czerń w mieszkaniu wzbudza aż takie emocje, to co powiedzieć o biurze? To konkretne należy do architekta Marcina Tomaszewskiego z REFORM Architekt. Już od wejścia nikt nie musi się domyślać, jaki jest jego ukochany kolor. Zaciekawienie i szacunek do projektant w tym wnętrzu wzbudzają również jakość wykonania, materiały i detale.

Gabinet tuż przy wejściu

Taka lokalizacja miejsca pracy powoduje, że architekt ma kontrolę nad tym, co się dzieje w jego królestwie. Jednocześnie uwagę w tym pomieszczeniu zwracają ogromne przeszklenia. Pozwalają one popatrzeć architektowi na miasto i w ten sposób złapać całkiem nową perspektywą.

W tak genialnie doświetlonym wnętrzu architekt mógł sobie pozwolić na urządzenie swojego gabinetu w czerni. Mamy tutaj wszystkie meble w tym kolorze, oświetlenie, a nawet ściany i sufity. Tylko podłoga wyróżnia się kolorem, ponieważ są na niej, jasne, geometryczne desenie. Oczywiście z akcentem czerni. W tym odcieniu jest również cały sound system, bo projektant jest jednocześnie wielkim miłośnikiem dobrej muzyki.

Wnętrza w kolorze black

Zbyt mało czerni?

Dla fanów tego koloru mamy jeszcze kilka dobrych wiadomości, bo projektant w swojej wizji nie ograniczył się wyłącznie do gabinetu. Architekt nie pracuje samotnie. Zarządza zespołem pracowników. Współdziałają oni w open space. W przestrzeni dla pracowników jest zdecydowanie mniej czerni. Możemy ją znaleźć na podłodze w biało-czarny wzór, na obudowach sprzętu elektronicznego, czy na ścianach. Jednak już biurka są jasne. Na pewno to biuro nie będzie odpowiednim miejscem do codziennej pracy dla kogoś, kto nie lubi czarnego koloru. Nas zachwyciło!

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Biuro w kolorze czerni – metryczka projektu

Projekt wnętrza: Marcin Tomaszewski, REFORM Architekt.
Zdjęcia: Jacek Olszewski
Miejsce: publiczne, biuro architektoniczne
Lokalizacja: Łódź
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!