Styl minimalistyczny we wnętrzu

Styl minimalistyczny we wnętrzu

Studio projektowe The Wall podjęło się prawdziwego wyzwania. Chociaż jest to mała pracownia, to wszystkim zajmuje się sama, aby klienci mieli poczucie, że na każdym etapie trzymają rękę na pulsie. Ich projekt obejmował bryłę domu, rozkład pomieszczeń, instalacji i aranżację wnętrza, a nawet wyposażenie domu. Tę staranność architektów widać dosłownie w każdym elemencie.

Zaczęło się od bieli

Na podłogach we wszystkich pomieszczeniach znajduje się biały mikrocement. Biel jest obecna również na sufitach i na ścianach. Kolejne kolory we wnętrzu to czerń i szarość. Tylko dodatki mają mniej neutralne barwy i skutecznie ożywiają przestrzeń. Zgaszoną miętę mamy na krzesłach w jadalni, w niektórych elementach zabudowy kuchennej.

Styl minimalistyczny we wnętrzu

Niebanalne meble

Meble w całym domu mają proste, geometryczne formy. Właścicielom zależało na tym, aby ich przestrzeń do życia była urządzona minimalistyczne, ale jednocześnie przytulnie. Większość mebli zaprojektowali na wymiar sami architekci z pracowni The Wall, więc idealnie pasują do wnętrz i są naprawdę wyjątkowe. Warto wspomnieć chociażby o okrągłej szafce łazienkowej, o przejściu ukrytym w zabudowie kuchennej, czy o regale na całą ścianą swoją formą przypominającym rzeźbę. Ten ostatni mebel stoi w salonie i czeka na kolejne pamiątki z wakacji. Niezwykle ciekawym elementem i jednocześnie dekoracją w tym domu są metalowe schody wspornikowe prowadzące na piętro i oryginalne oświetlenie.

Styl minimalistyczny we wnętrzu

Wspaniałe tapety

Ten projekt bardzo dobrze pokazuje, że minimalizm nie musi oznaczać braku dekoracji. Dlatego projektanci z The Wall zdecydowali się na umieszczenie w nim tapet na całą ścianę. Możemy je podziwiać na przykład w łazience, czy w sypialnie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Dom w minimalistycznym stylu – metryczka projektu

Projekt wnętrza: The Wall. Pracownia architektury – Patrycja Śliż, Jakub Flisiak
Zdjęcia: Magdalena Łojewska/ Vey Photography
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!