Bar W33 w kultowej Willi Wincent w Gdyni

Bar W33 w kultowej Willi Wincent w Gdyni

Tutaj nie możemy zacząć inaczej niż od pochwał. Nie może być inaczej, skoro Willa Wincent została uznana za najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni. W tym roku ten wyjątkowy projekt rozwinął się o kolejne piętro. Co się na nim znalazło?

Kilka słów o Willi Wincent

Chociaż cała willa robi świetne wrażenie, to tym razem, chcielibyśmy się skoncentrować na jej najnowszej części. To znaczy na barze W33. Znajduje się on na piętrze Willi Wincent pochodzącej z 1929 roku. Nazwa baru nawiązuje do adresu budynku ulicy Wincentego Pola 33. Obok baru mieści się salka śniadaniowa i konferencyjna. Często wykorzystywana jest jako przestrzeń coworkingowa.

Bar W33 w kultowej Willi Wincent w Gdyni

Jak wygląda sala barowa i śniadaniowa?

Dominującym kolorem w sali barowej jest butelkowa zieleń. Ten kolor wymaga dobrego doświetlenia, więc towarzyszą mu lampy znajdujące się nad barem i stolikami. W tej przestrzeni są również meble, które swoimi kształtami nawiązują do stylu ar deco.

Natomiast sala śniadaniowa utrzymana jest w o wiele jaśniejszej tonacji. Mamy tutaj praktycznie białe ściany oraz meble w odcieniach pastelowych. Uwagę w tym pomieszczeniu zwracają również ogromne, drewniane drzwi z czerwonymi uchwytami. Obie te strefy są połączone przez heksagonalne płytki w kolorze czarnym, białym i niebiesko-zielonym.

Ogólnie cały bar W33 to odpowiednie miejsce dla miłośników modernizmu. Zachwyt wzbudza to, jak bardzo dopracowany jest dosłownie każdy element w tym barze. Mamy tutaj charakterystyczne krzesła z drewnianymi podłokietnikami, kanapy typu wersalka, czy bardzo ciekawe dodatki. Serce niejednej osoby z pewnością zdobędzie czerwony stolik z dwoma blatami (mniejszym i większym). Meble były robione na zamówienie. Zostały zaprojektowane przez autorów wnętrz Studia Akurat.

Bar W33 w kultowej Willi Wincent w Gdyni

Najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni

Nagroda Główna oraz tytuł najlepiej zaprojektowanego wnętrza w Gdyni zostały przyznane lokalowi W33 projektu autorstwa Macieja Ryniewicza i Rafała Kaletowskiego.
Uzasadnienie wyboru Jury: Lokal W33 to projekt tworzący bardzo spójną całość – dopracowane detale, wysoka jakość wykorzystanych materiałów i przemyślana identyfikacja wizualna. Poprzez modernistyczny charakter wnętrze doskonale współgra z Willą, w której znajduje się bar, a także otoczeniem malowniczej, nadmorskiej dzielnicy. Projekt autorstwa pracowni Akurat idealnie wpisuje się także w niepowtarzalny klimat gdyńskiej architektury.

Swojego faworyta wśród najlepiej zaprojektowanych wnętrz mogli również wybrać internauci w plebiscycie organizowanym na profilu Facebook Gdynia Design Days. Największą liczbę głosów (549) zdobył lokal W33 w Willi Wincent.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza baru


Bar W33 w Gdyni – metryczka projektu

Projekt wnętrza: Maciej Ryniewicz, architekt i projektant, założyciel pracowni Akurat
Zdjęcia: ONI Studio, Mikołaj Milewicz, Pion Studio
Lokalizacja: Gdynia
Realizacja: 2022
Informacja o konkursie – źródło: Centrum Designu Gdynia
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!