Jakie powinno być mieszkanie na wynajem?

Jakie powinno być mieszkanie na wynajem?

W teorii zaprojektowanie mieszkania pod wynajem powinno być proste. W końcu nawet nie trzeba się tak przykładać, jak przy lokum dla właściciela. Tylko, że jest taki jeden mały problem. Mieszkanie do wynajęcia musi być maksymalnie uniwersalne. Zaraz po nim pojawiają się kolejne utrudnienia. Budżet, bo jest mniejszy. Dopasowanie do potrzeb przyszłego lokatora i zapewnienie mu domowej atmosfery. Czy nadal uważasz, że urządzenie mieszkania pod wynajem jest takie łatwe?

Mądre rozmieszczenie pomieszczeń i ergonomia

Niewielu właścicieli mieszkań zdaje sobie sprawę z tego, że planowanie rozkładu pomieszczeń to pierwszy krok do ergonomiczności. Lokum dla nowego lokatora musi być podzielone na strefy, aby po prostu łatwo i wygodnie mu się mieszkało.

Jakie powinno być mieszkanie na wynajem?

Jak wygląda to konkretne mieszkanie na wynajem?

Zastosowane przez projektantkę z Mikołajska_ studio rozwiązania sprawiły, że ta przestrzeń jest jednocześnie nowoczesna i przytulna. W kuchni mamy szafki z drewnianymi frontami, szare blaty oraz ciekawe nawiązanie do miasta, w którym jest lokum w postaci tapety przy kuchennym stole. Czerni jest bardzo wiele, bo możemy ją zobaczyć na lampach, czy na ścianach, ale dodaje ona kuchni charakteru.

Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem, które nie pomniejsza optycznie przestrzeni, jest zastosowanie przeszklonych elementów dzielących strefy.

O wiele więcej światła mamy w łazience. Możemy w niej zobaczyć na przykład białe płytki imitujące marmur, lustro w klasycznej, czarnej ramie oraz dużo płytek z motywem drewna w części prysznicowej. Dodaje ono ciepła w tym pomieszczeniu. Sprawia, że robi się bardziej domowo, a mniej luksusowo i glamour. Neutralna kolorystyka powoduje, że ta łazienka może się spodobać zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Dobrze się w niej odnajdą zarówno młodzi ludzie, jak i starsi.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Wyjątkowe mieszkanie na wynajem – metryczka projektu

Projekt wnętrza: MIKOŁAJSKA_ studio
Zdjęcia: materiały prasowe
Lokalizacja: Kraków
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!