Jak sprawdzić pracę elektryka?

Jak sprawdzić pracę elektryka?

Duże inwestycje budowlane są realizowane na podstawie profesjonalnych projektów instalacji elektrycznych, a podczas odbioru takie instalacje są sprawdzane przez co najmniej dwóch fachowców. Jednak w przypadku naprawy lub montażu instalacji w prywatnym mieszkaniu, wykonaniem prac zwykle zajmuje się jedna osoba lub firma i to Ty musisz zdecydować, czy usługa została przeprowadzona w sposób zadowalający. A jak sprawdzić pracę elektryka?

Dlaczego warto zweryfikować pracę elektryka?

Źle zamontowana instalacja elektryczna może doprowadzić do zwarcia, pożaru lub zniszczenia podłączonych do niej urządzeń. Wówczas ponowna naprawa będzie bardzo kosztowna, a w jej trakcie domownicy nie będą mogli korzystać z urządzeń elektrycznych. Dlatego, zanim zapłacisz elektrykowi, musisz sprawdzić, czy poprawnie wykonał wszystkie powierzone mu prace. Najprostszym sposobem, by tego dokonać, jest poproszenie fachowca o przedstawienie kosztorysu zakupionych części i opisanie przeprowadzonej naprawy. Poza tym niezależnie od zakresu planowanych prac warto zawsze podpisać umowę, która dobrze zabezpieczy Twoje interesy na wypadek nierzetelnego wykonania usługi.

Jak sprawdzić pracę elektryka?

Jak sprawdzić pracę elektryka?

Jeśli nie masz podstawowej wiedzy na temat budowy i działania instalacji elektrycznych, to może być Ci trudno zweryfikować pracę fachowca. Jest jednak kilka czynności, które możesz przeprowadzić, by przekonać się, czy instalacja działa poprawnie. Podstawą powinno być włączenie wszystkich urządzeń elektrycznych na pełną moc. Jeśli podczas tej czynności dojdzie do zwarcia lub wybicia korków, to fachowiec powinien dokonać stosownych poprawek. Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy instalacja jest bezpieczna, będzie również użycie próbnika. Jest to przyrząd służący do detekcji napięcia, który przykłada się do bolców w gniazdach lub innych elementów zrobionych z materiałów, które przewodzą prąd. Jeśli instalacja jest sprawna, to urządzenie nie wykryje napięcia, w innym wypadku konieczna będzie szybka interwencja elektryka.

Jak sprawdzić pracę elektryka?

Jak znaleźć dobrego elektryka?

Instalacje elektryczne są ukryte w ścianach lub listwach przypodłogowych, dlatego po zakończeniu prac nie będziesz mógł sprawdzić, czy fachowiec dobrze położył przewody i właściwie je podłączył. Chcąc zminimalizować ryzyko wadliwego wykonania usługi, znajdź doświadczonego elektryka, który ma dobrą opinię wśród klientów. W tym celu możesz poszukać osoby z polecenia lub przyjrzeć się ofertom poszczególnych specjalistów i firm na portalach internetowych. Zaletą korzystania ze stron typu https://www.oferteo.pl/elektrycy, jest możliwość zweryfikowania, jak danego fachowca oceniają inni użytkownicy portalu oraz ile dotychczas wykonał realizacji. Poza tym, w takim miejscu wygodnie sprawdzisz cennik i dostępne terminy oraz szybko skontaktujesz się z przedstawicielami interesującej Cię firmy. Pamiętaj, by przed rozpoczęciem współpracy dobrze omówić z fachowcem Twoje potrzeby i oczekiwania, ponieważ po wykonaniu usługi dokonanie niektórych zmian nie będzie możliwe.

Prawidłowo zaprojektowana i zamontowana instalacja elektryczna sprawi, że domownicy będą mogli wygodnie korzystać ze wszystkich urządzeń, a poszczególne elementy instalacji będą dyskretnie ukryte w ścianach. W dobrze wykonanej instalacji nie dojdzie do zwarcia, a jej użytkowanie będzie proste i bezpieczne. Ponadto, taka instalacja powinna dobrze służyć domownikom przez wiele lat bez konieczności jej serwisowania czy naprawiania. 

Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!