Niezwykły hotel w Oslo

Niezwykły hotel w Oslo

Projektantom udało się osiągnąć coś, co z założenia miało się nie powieść. Ten miejski, nowoczesny hotel jest jednocześnie skandynawski i minimalistyczny. Dobrze, że jego opracowanie trafiło w ręce krakowskiego biura architektonicznego Iliard. Projektanci postanowili rozbudować hotel o jedno skrzydło, a w już istniejącym przeprowadzić generalny remont.

Pokoje hotelowe w dwóch stylach

W hotelu Radisson RED króluje odważny design. Nie brakuje intensywnych kolorów. Warto zwrócić uwagę między innymi na takie akcenty jak: czerwone retro-telefony, wielkoformatowe grafiki, czy czarny kolor w dużych ilościach.

Natomiast w pokojach w hotelu Radisson jest o wiele bardziej stonowana, wręcz chłodna kolorystyka. Lokalne akcenty to na przykład zdjęcia skandynawskich krajobrazów.

Niezwykły hotel w Oslo

Hotelowa restauracja z podziałem na strefy

W restauracji stylistyka jest prosta i minimalistyczna. Natomiast hotelowy bar wyróżnia się klubowym klimatem. Możesz w niej zobaczyć takie elementy, jak na przykład pikowane sofy, welurowe meble, ciekawe dodatki i rzucające się w oczy oświetlenie. Barowy kontuar jest zainstalowany nisko, specjalnie po to, aby goście mogli obserwować, co robi barman.

Niezwykły hotel w Oslo

Hotel jak wielkie centrum konferencyjne

Restauracja została podzielona na strefy specjalnie po to, żeby była w stanie pomieścić bardzo dużą ilość osób w porze lunchu. W lobby konferencyjnym znajdują się wyjątkowe, kręcone schody, wykończone drewnianymi panelami ściennymi. Natomiast sale spotkań mają o wiele bardziej minimalistyczny wystrój, chociaż uwagę zwracają krzesła w różnych odcieniach zieleni. Co ciekawe, znajdują się one również w restauracji. To daje wrażenie spójności całego projektu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu

Hotel dla miłośników różnorodności – metryczka projektu

Projekt: Iliard Architecture & Interior Design
Zdjęcia: materiały prasowe
Lokalizacja: Gardermoen, Norwegia
Rok: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!