Restauracja w budynku dawnej maszynowni

Restauracja w budynku dawnej maszynowni

Restauracja Ukryte Rzeki ma powierzchnię aż 500 metrów. Zaprojektowali ją Ola i Michał z pracowni BOKO Architekci. Mieści się ona w rewitalizowanym kompleksie „Ogrody Geyera” przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Kucharze specjalizują się w tradycyjnej polskiej kuchni w wydaniu fushion.

Zaskakujący mural

Bardzo ciekawym elementem we wnętrzu jest mural o powierzchni około 60 m2. Ma on wysokość aż dwóch pięter. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że w muralu projektanci schowali łazienki dla gości. Wzdłuż niego mamy stalowe regały na wino oraz schody z tego samego materiału.

W sezonie letnim działa drugie wejście do restauracji. Umożliwia klientom przejście do strefy barowej. W niej nie ma muralu, ale za to są neony oraz zielona ściana. Bar jest spójny z industrialnym klimatem całego budynku.

Restauracja w budynku dawnej maszynowni

Wyjątkowy bar ze strefą wypoczynkową

Architekci bardzo wiele czasu i uwagi poświęcili barowi. Na froncie lady znajdują się naprzemiennie ułożone korytka instalacyjne w kolorze czarnym. Pod nim jest blacha w kolorze rdzy i złota. Całość prezentuje się wyjątkowo oryginalne. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że nad barem umieszczono oświetlenie w postaci lampionów. W ramach ciekawostki powiemy Ci, że zostały one zrobione z profili stalowych obudowanych szkłem zbrojonym. Zrobiono z nich świecące, białe kule. Ze względów praktycznych w restauracji nie ma żywych roślin. Za to doskonale je zastępują te sztuczne, które na pierwszy rzut oka wyglądają identyczne.

Niedaleko baru znajduje się również strefa wypoczynkowa. Jak możesz się domyślić, musiały się w niej znaleźć wygodne meble. Do zatopienia się w nich zachęcają zamszowe fotele w kolorze pomarańczowym.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji

Ukryte Rzeki w Łodzi – metryczka projektu

Projekt: Ola i Michał z pracowni BOKO Architekci
Zdjęcia: ONI STUDIO
Lokalizacja: Łódź
Powierzchnia: 500 m2
Wnętrze: prywatne
Rok: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!