Eklektyczne mieszkanie

Eklektyczne mieszkanie

To wymarzone lokum dla każdego, kto uwielbia podróżować znajduje się w Olsztynie. Właścicielka do zaprojektowania prywatnej przestrzeni wybrała Martynę Szulist i Klaudię Paradowską z gdańskiej Pracowni Bueno. Projektantki specjalizują się w tworzeniu wnętrz eklektycznych, pełnych intensywnych kolorów. Nawiązują do stylistyki wnętrz z Hiszpanii, Portugalii oraz Maroka.

Tylko nie biel!

Właścicielka w swojej pracy ma do czynienia przede wszystkim z bielą, ponieważ działa w służbie zdrowia. Dlatego głównym założeniem projektu było, aby wyeliminować ją chociaż z mieszkania. Kolory, jakie możesz w nim zobaczyć to między innymi: butelkowa zieleń, morski, pudrowy róż, żółty, złoty i błękit. Nie brakuje również akcentów w odcieniach czerwieni. Na podłodze znajduje się parkiet ułożony w jodełkę francuską, a na ścianach plakaty.

W mieszkaniu jak na wakacjach

Słoneczna sofa

Tym, co jako pierwsze rzuca się w oczy po przekroczeniu progu salonu jest kanapa. Jej kolor przywodzi na myśl wypoczynek i pełne słońca plaże. Jest intensywny, ale jednocześnie poprawia nastrój. To wrażenie potęgują jeszcze inne elementy wystroju wnętrza. Poza kanapą powinieneś jeszcze zwrócić szczególną uwagę na meble kuchenne oraz różową lodówkę w stylu retro. W aneksie kuchennym panuje względny spokój. Wszystko to za sprawą drewnianych blatów oraz płytek w kolorze białym. Niektóre z szafek kuchennych są przeszklone. Znajdują się w nich między innymi naczynia ceramiczne z Bolesławca.

W mieszkaniu jak na wakacjach

Jadalnia z wiekowym stołem

W jadalni stoi sobie stół, który ma już ponad sto lat. Dzielnie towarzyszą mu bardzo nowoczesne krzesła w kolorze błękitnym. Klimatu boho wnętrzu dodają drewniane żaluzje w oknach. Ciekawym zabiegiem jest wybranie zabudowy kuchennej oraz grzejnika przy kanapie w takim samym odcieniu zieleni. Dzięki temu, całe pomieszczenie jest idealnie spójne.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Cały rok na wakacjach – metryczka projektu

Lokalizacja: Olsztyn
Projekt wnętrza: Pracownia Bueno
Projekt kuchni: Pracownia Bueno
Zdjęcia: materiały prasowe
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!