Wanny wolnostojące - luksus w twojej łazience

Wanny wolnostojące - luksus w twojej łazience

Wanna wolnostojąca to rozwiązanie, które chętnie wybiera coraz więcej osób przede wszystkim ze względu na funkcjonalność i styl, który ma w sobie ten element wyposażenia łazienki. 

Wanna wolnostojąca — co decyduje o jej popularności?

Tanie wanny wolnostojące to coś, co trudno sobie w pewnym sensie wyobrazić, ponieważ cena tych produktów zawsze będzie wyższa choćby ze względu na jakość ich wykończenia, inaczej niż w przypadku wanien, które przeznaczone są do zabudowy. Wannę  wolnostojącą wiele osób wybiera zaś przede wszystkim ze względu na jej wyjątkowy styl i charakter. Tego typu wyposażenie łazienki natychmiast czyni tę przestrzeń znacznie bardziej klimatyczną. Wannę wolnostojącą można ustawić w bardzo różny sposób, co daje sporo możliwości aranżacji przestrzeni. 

Nowoczesne wanny wolnostojące — czym się wyróżniają?

Wanny wolnostojące to idealne rozwiązanie zarówno do codziennej pielęgnacji, jak i relaksującej kąpieli. W aranżacji łazienek to element bardzo stylowy, wyrazisty, który natychmiast nadaje przestrzeni bardzo ciekawy charakter. Wanny wolnostojące dostępne są w bardzo różnych wersjach, modelach, rozmiarach. Mogą mieć różne wykończenie, co daje sporo opcji wykończenia takiej przestrzeni. Do wyboru jest zarówno wanna przyścienna, jak i model, który można bez większego problemu postawić nawet na środku łazienki. Wiele zależy od możliwości przestrzennych, jakie masz do wykorzystania. Wanny przyścienne sprawdzają się w nieco mniejszych łazienkach, typowe wolnostojące wanny świetnie natomiast prezentują się w przestrzeniach o większym metrażu. 

Wanna wolnostojąca to ciekawe rozwiązanie do łazienki w stylu glamour, jak i minimalistycznego, ascetycznego wręcz projektu tego typu przestrzeni. Wanny do zabudowy same w sobie nie dają tak wielu możliwości aranżacyjnych. Dla porównania wanny wolnostojące samym swoim wykończeniem nadają określony charakter danej przestrzeni. Możesz dobrać wannę wolnostojącą pod kątem opowiadającego ci kształtu (bardziej prostokątnego lub owalnego), rozmiaru oraz oczywiście wzornictwa. Bez problemu znajdziesz model, który będzie pasował do twojego wnętrza. 

Klasyka klasyką, ale dla miłośników wanien retro świetnym rozwiązaniem będą wanny wolnostojące na metalowych, ozdobnych nóżkach. Można także bez większego problemu wybierać spośród modeli w klasycznej bieli, jak i bardzo stylowej czerni, która natychmiast czyni wnętrze bardzo klimatycznym. 

Wykonanie wanien wolnostojących z akrylu sanitarnego sprawia, że gwarantują one nie tylko stylowy wygląd, lecz także wysoki poziom higieny i długoletnią trwałość. 

Czy wanny wolnostojące pasują do każdej łazienki?

Wanna wolnostojące to rozwiązanie, które polecane jest przede wszystkim do dużych łazienek, w których można sobie pozwolić na nieco więcej zabawy przestrzenią. Nieprawdą jest jednak, że w przestrzeniach o nieco mniejszym metrażu taki element wyposażenia się w ogóle nie sprawdzi. Małe wanny wolnostojące także coraz częściej pojawiają się w ofertach producentów wyposażenia łazienkowego i wiele osób decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. 

Wybór jest naprawdę szeroki. W ofercie są modele, która mają od 150 do 180 centymetrów długości. Różna może być także ich szerokość. Tutaj dostępne są rozwiązania od 75 do 90 centymetrów. Tak spore różnice między największą a najmniejszą wanną wolnostojącą dają sporo możliwości aranżacyjnych także w przypadku mniejszych rozwiązań. Nie musisz mieć do dyspozycji ogromnego pomieszczenia, aby urządzić stylową i spójną pod względem stylizacji łazienkę. W małych łazienkach dobrze sprawdzają się również modele wanien wolnostojących przyściennych. 

O czym warto pamiętać, wybierając wanny wolnostojące? Wanna wolnostojąca przyścienna i nie tylko

Wybierając wannę wolnostojącą do łazienki, przede wszystkim odpowiednio trzeba zaplanować organizację przestrzeni w pomieszczeniu. Warto na samym początku rozstrzygnąć, czy interesuje cię wanna wolnostojąca przyścienna czy model do ustawienia na środku łazienki. Tego typu decyzje będą determinować także wiele pozostałych wyborów. Warto także na samym początku dokładnie określić pożądany rozmiar wanny, szczególnie jeśli projektujemy nieco mniejszą przestrzeń. 

Do wybranej wanny trzeba umiejętnie dobrać odpowiednią baterię, Producenci wanien często przychodzą tutaj z pomocą i oferują wybór baterii dobranych do konkretnego modelu wanny, dzięki czemu nie musisz się obawiać, że jakiś element nie będzie pasował do całości. 

Nie bez znaczenia jest także dobór pozostałych elementów wyposażenia łazienki. Zarówno umywalka, bidet, miska WC oraz meble łazienkowe powinny razem z wanną tworzyć spójną, logiczną całość, która będzie zachęcać do relaksu i odpoczynku w przestrzeni. Ważne jednak, aby na żadnym etapie projektowania łazienki nie stracić z oczu nadrzędnego celu, jakim jest funkcjonalny wymiar łazienki. Powinna ona być przede wszystkim przyjazna dla użytkownika, komfortowa i logicznie zaprojektowana tak, by korzystanie z niej było wygodne. Dopiero połączenie stylu i funkcjonalności daje w pełni zadowalający efekt. 

 Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!