Cafe Oasis  blisko natury

Cafe Oasis blisko natury

Cafe Oasis jest miejscem mocno związanym z naturą. Ważna jest w nim swoboda i relaks. Wnętrze powstało w klimacie biophilic design. Jest on połączeniem kilku bardzo ważnych elementów. Możemy do nich zaliczyć: las tropikalny, barwy ziemi i przestronne, nowoczesne przestrzenie. Projekt Cafe Oasis autorstwa Wiktorii Kozłowskiej został wyróżniony w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer.

Nieszablonowe wzornictwo Pfleider

Wnętrze Cafe Oasis zostało zaprojektowane dla osób mieszkających w aglomeracji miejskiej. One na co dzień nie mają kontaktu z naturą i za nim tęsknią. Projektantka tak urządziła to wnętrze, aby przypominało ono las tropikalny w wersji mini. Zieleń uspokaja.

Cafe Oasis blisko natury

Na czym polega biophilic design w Cafe Oasis?

Biophilic design to trend w aranżacji wnętrz, który ma za zadanie poprawę komfortu fizycznego i psychicznego przebywających w nim osób. Bardzo ważny jest w nim bliski kontakt z roślinnością oraz z innymi elementami, strukturami zaczerpniętymi wprost ze świata natury. W Cafe Oasis kolorystyka jest stonowana i przez to działa kojąco na zmysły. Od strony północnej mamy wyjątkowo wysokie przeszklenia. Dzięki nim, praktycznie znika granica pomiędzy wnętrzem kawiarni a otoczeniem. Kawiarnia jest doskonale doświetlona przez promienie słoneczne.

Cafe Oasis blisko natury

Podział wnętrza na strefy

Poszczególne strefy różnią się pomiędzy sobą wysokością. Pierwszą z nich jest strefa konsumpcyjna, która w części znajduje się przy ogromnym oknie. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość podziwiania przyrody z zewnątrz. Na podwyższeniu, w centrum kawiarni mamy strefę widokową. Można z niej zobaczyć nie tylko całą kawiarnię, ale również jej otoczenie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza kawiarni 

Kawiarnia jakby w środku lasu tropikalnego – metryczka projektu

autorzy: Wiktoria Kozłowska
inwestor prywatny
rok projektu: 2022
realizacja: 2022
zdjęcia: materiały prasowe
opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!