Ogrzewanie nie musi być nudne

Ogrzewanie nie musi być nudne

Ci, którzy na wiosnę spragnieni są zmian i mają siłę na generalny remont, mogą się zdecydować na wybór dość nietypowego ujścia dla swojej twórczej pasji i wybrać do domu… nowy grzejnik.

Grzejniki przeszły długą drogę od żeliwnych kaloryferów do dzieł sztuki użytkowej i obecnie coraz częściej stają się pełnoprawnym elementem dekoracyjnym, który może dodać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a czasem nawet jego wiodącym elementem. Minęły czasy, kiedy jednym sposobem na zmianę koloru grzejnika była farba olejna, a grzejnik był tylko elementem instalacji grzewczej. Obecnie różnorodność oferty może przyprawić o zawrót głowy, a producenci współpracujący z projektantami w miejsce zwykłych, białych prostopadłościanów proponują wyjątkowe formy, które stają się integralną częścią projektu wnętrza, a nie wyłącznie jego wyposażeniem technicznym.

W nowoczesnych wnętrzach panuje moda na styl industrialny, który daje wiele możliwości ciekawego wykorzystania instalacji grzewczej. W myśleniu o aranżacjach odchodzi się także od klasycznych i neutralnych beży, brązów i bieli w stronę kolorów intensywnych i zdecydowanych. Nowoczesne grzejniki doskonale wpisują się w te trendy wnętrzarskie, a pomysły projektantów bywają zaskakujące – nietypowe kształty, duże gładkie powierzchnie i śmiała paleta kolorystyczna to nowe oblicze grzejników.

W ofercie jednego z producentów grzejników obok klasycznych „drabinek” pojawiły się takie propozycje, jak fantazyjny i geometryczny grzejnik, który swoją formą zrytmizuje przestrzeń i doda energii wnętrzu, duże i gładkie ekrany grzewcze, będące rozwiązaniem zarówno prostym jak intrygującym czy w końcu grzejnik o klasycznej formiej żeliwnego kaloryfera, ale w nowej jakości technologicznej i soczystych kolorach.

Warto zauważyć, że w przypadku grzejników zmienia się nie tylko design, ale też elastyczność ich użycia. Zwiększa się zakres możliwych podłączeń, odpowietrzniki są elegancko ukrywane, a niektóre modele są „dwustronne”, co oznacza, że możne je montować zarówno na lewą, jak i prawą stronę, w zależności od aranżacji pomieszczenia. A zatem - grzejniki wychodzą z cienia firanek i zasłon, którymi zazwyczaj bywały zasłaniane. Wymiana instalacji po zakończeniu sezonu grzewczego może okazać się strzałem w dziesiątkę, który nie tylko odmieni nasze wnętrze, ale za kilka miesięcy zaowocuje oszczędnościami.

 Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!