Mieszkanie w stylu japońskim

Mieszkanie w stylu japońskim

Mieszkanie w stylu japońskim od AMJ Studio jest przeznaczone dla rodziny z dwójką dzieci. Inspiracje Japonią widać w każdym elemencie. Jednak nie ma tutaj przesady i jest nowocześnie. Wiele osób może się czuć dobrze w tych pomieszczeniach.

Kolory i materiały nawiązujące do Japonii

Mamy tutaj ognistą, smoczą czerwień, jasne drewno oraz ceramikę. Nawiązaniem do Azji jest również złamany odcień bieli. W pomieszczeniach są też grafiki nawiązujące do Japonii oraz charakterystyczna roślinność.

Mieszkanie w stylu japońskim

Japoński salon z kuchnią

Pierwszym, co rzuca się w oczy w tym pomieszczeniu jest grafika na ścianie. Dokładniej mówiąc jest to płytka betonowa imitująca cegłę naturalną. Chociaż mieszkanie znajduje się w nowym budownictwie, na osiedlu w Poznaniu, to te ściany wyglądają na o wiele starsze. I dobrze. Uwagę zwraca tutaj twarz japońskiej gejszy, która ma pieczę nad wszystkimi mieszkańcami. Wspaniale komponuje się z nią kanapa w kobaltowym kolorze oraz stolik z jasnego drewna. Niby prosto, a jednak ten wystrój wnętrza ma w sobie coś niepowtarzalnego.

Natomiast część kuchenna jest połączeniem jasnego drewna oraz grafitu. Jednocześnie japońsko i niezwykle nowocześnie.

Mieszkanie w stylu japońskim

Pozostałe pomieszczenia w stylu japońskim

W części jadalnianej znajduje się ściana pokryta czerwoną cegłą. Japoński klimat wprowadzają również szprosy na suficie oraz charakterystyczne oświetlenie. Duży stół i drewniane krzesła pozwalają na wspólne spożywanie posiłków. Mamy tutaj również półkę o okrągłym kształcie. Stoi na niej małe bonsai, które ma przynosić szczęście.

Najmniej nawiązań do Japonii jest w pokojach dziecięcych. Tutaj siłą rzeczy musiało się znaleźć miejsce na misie i inne dziecięce zabawki. O Japonii przypominają jedynie drewniane elementy oraz oświetlenie. Ono jest spójne we wszystkich pomieszczeniach.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza w stylu japońskim

Odrobina Japonii w Poznaniu – metryczka projektu

autorzy: arch. Adam Jankowski, arch. Kamil Paszek
lokalizacja: Poznań
inwestor prywatny
rok projektu: 2021
realizacja: 2021 – 2022
zdjęcia: AMJ studio
opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!