Akademik Student Depot Poznań – PRL + nowoczesność

Akademik Student Depot Poznań – PRL + nowoczesność

Student Depot Poznań to jak sama nazwa wskazuje, nowy akademik w Poznaniu. Za projekt jego wnętrza odpowiedzialni są architekci z pracownik MIXD. Akademik powstał w budynku, w którym wcześniej był hotel Polonez.

Z czego słynął hotel Polonez?

Hotel Poznański Polonez to jedna z najbardziej znanych inwestycji w latach 70-tych. Powstał z okazji 30-lecia PRL. Był przeznaczony przede wszystkim dla osób, które odwiedzały Targi Poznańskie. Ten ogromny obiekt hotelowy składający się z 408 pokoi, został wykończony na bardzo wysokim poziomie. Właśnie dlatego są w nim marmurowe posadzki, okleiny ścienne z granitu i drewniane boazerie. W tym akademiku znajdują się również specjalnie zaprojektowane dla niego meble. To prawdziwy luksus jak na tamte czasu. Dziś ten obiekt, mimo, że nie jest nowoczesny, nadal sprawia bardzo dobrze wrażenia. Jako ciekawostkę, warto wspomnieć o tym, że były w nim organizowane dancingi i mieściło się kasyno. Dzisiaj jest akademik.

Akademik Student Depot Poznań – PRL + nowoczesność

Jak wygląda współczesny akademik?

W lobby uwagę zwracają grafiki. Natomiast w strefie telewizyjnej znajduje się bardzo interesujący mural. Zaprojektowała go Katarzyna Bogucka, czyli Nioska. Nowoczesnym elementem są również wpuszczane w kamień ledowe neony. Ich zadaniem jest oświetlanie wnętrza, ale mają też inną, ciekawą funkcję. Są one wyposażone w sterowniki RGB. Dzięki nim, bez problemu można zmieniać ich kolorystykę oraz nastrój. Sufit jest oklejony lamelami. Uwagę na nim zwracają designerskie lampy. W niektórych miejscach na marmurowej posadzce znajdują się wykładziny. To bardzo sprytny zabieg ocieplający wnętrze. Kolejne współczesne materiały zastosowane w tym projekcie to: blacha trapezowa, stal szczotkowana czy laminaty.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza akademika

Akademik jak z marzeń – metryczka projektu

Obiekt: Student Depot Poznań
Lokalizacja: Poznań
Inwestor: Student Depot
Zakończenie inwestycji: 2021
Powierzchnia: 800 m2
Projekt: MIXD
Zespół projektowy: Joanna Mazurek, Anna Stachi, Anna Kosecka, Agnieszka Kaczara, Martina
Mirecki, Igor Demuth, Stepan Symynets, Jakub Bąk, Maja Ratuszniak, Julia Iwańczuk
Grafiki: Katarzyna Bogucka, Maja Ratuszniak (MIXD)
Zdjęcia: Studio Pion
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!