Kosmiczne inspiracje w biurze ANIMOON

Kosmiczne inspiracje w biurze ANIMOON

Kosmos można stworzyć wszędzie. Najlepszym dowodem na to jest biuro ANIMOON - jedno z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych studiów realizujących filmy i seriale animowane. W tym przypadku aranżacja wnętrza jest rewelacyjnym sposobem na budowanie spójności marki. Inwestor Grzegorz Wacławek bardzo dużą wagę przykłada do każdego detalu oraz do tego, aby wnętrze było zjawiskowe. Właśnie dlatego w tym projekcie NOKE Architects wiele elementów pochodzi od artystów- rzemieślników, którzy stworzyli je specjalnie do tego biura.Studio mieści się w kamienicy przy ul. Chmielnej w centrum Warszawy.

Jasne i przestronne miejsce pracy

Do największego pomieszczenia w biurze, wchodzi się przez ciemnozielony hall. Dzięki temu, przestrzeń open space robi jeszcze większe wrażenie. Jej pełna światła i naturalnych kolorów. Wzrok od razu przyciąga wykonany na specjalne zamówienie stół. Jego najpiękniejszą częścią jest marmurowy blat. Natomiast na przeciwległej ścianie znajduje się drewniana szafa z pięknymi detalami oraz lustrami. Odbija całe pomieszczenie i optycznie je powiększa.

Kosmiczne inspiracje w biurze ANIMOON

Oświetlenie jak z księżyca

Takie oświetlenie jest marzeniem każdego, kto kocha filmy animowane. Zostało stworzone na specjalne zamówienie. Ten plafon sufitowy do złudzenia przypomina księżyc i nawiązuje do nazwy firmy ANIMOON. Księżycowe są ten inne lampy i lustro na ścianie. Na podłodzie znajduje się wspaniały parkiet z trzech gatunków drewna, z tradycyjną bordiurą. Okna zostały odnowione i nawiązują do dawnego stylu kamienicy.

Kosmiczne inspiracje w biurze ANIMOON

Modny akcent lamele

Jak widać, nawet na księżycu znajdzie się dla nich miejsce. Obłożono nimi przestrzeń naprzeciwko okien. W niej ukryto drzwi prowadzące do trzech pomieszczeń (łazienki, kuchni i magazynu). Wszystkie te wnętrza są utrzymane w naprawdę intensywnych kolorach. Zamysł był taki, aby część biurową oddzielić od części socjalnej. Jednak tutaj również mamy mocne nawiązania do kosmosu, na przykład w postaci luster przypominających planety.

Studio w tym roku studio otrzymało nagrodę dla najlepszego producenta animacji w Europie – Cartoon Movie 2022 Tribute. Ich filmy zdobyły ponad 100 nagród głównych i są regularnie prezentowane w ramach 150 najważniejszych festiwali filmowych na całym świecie. Produkcje Animoon były nominowane do najbardziej prestiżowych nagród: festiwalu Cannes, Annie Awardsoraz pojawily się trzykrotnie na long listach Oscarowych. 

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Kosmiczne biuro – metryczka projektu

Projekt: NOKE Architects
Zdjęcia: Piotr Maciaszek
Video: Agnieszka Ostrowska, Maciej Jencz; koloryzacja - Magda Kulak
Typ wnętrza: prywatne, mieszkanie
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!