Kwintesencja nowoczesności

Kwintesencja nowoczesności

Wnętrza mieszkania są kameralne, nowoczesne, nawiązujące do przyrody i wyjątkowo estetyczne. W projekcie zastosowano naturalne materiały, które są praktyczne, łatwe do utrzymania w czystości i charakteryzują się wysoką trwałością. Kolory w mieszkaniu są bardzo stosowane. Mamy tutaj drewno, szarości, czerń. Bardziej intensywne akcenty w postaci wyrazistej żółci znajdują się w całym mieszkaniu, ale najwięcej jest ich w pokoju dziecięcym.

Otwarcie się na zieleń

Usunięto dwie ścianki działowe i zastąpiono je bardzo mocnymi drzwiami loftowymi. W ten sposób udało się stworzyć panoramiczny widok na przyrodę za oknem. To bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu właściciele mogą podziwiać zmieniający się wraz z porami roku krajobraz.

Kwintesencja nowoczesności

Kuchnia na pierwszym miejscu

Po otwarciu przestrzeni dziennej kuchnia stała się najważniejszym punktem w mieszkaniu. Jej wyjątkową częścią jest wyspa. Można przy niej coś zjeść, wypić kawę o poranku, czy prowadzić długie rozmowy. Nad wyspą kuchenną znalazła się metalowa rama z siatką. Jej designerskim elementem i dodatkowo właściciele mogą na niej przechowywać swoją kolekcję win.

Kwintesencja nowoczesności

Ciekawa łazienka i pokój dziecięcy

W tych dwóch pomieszczeniach pojawiają się żółte akcenty. W pokoju dla dziecka jest ich o wiele więcej. Mamy tutaj podświetlane dekoracje, które wyglądają tak, jakby były wykonane z klocków LEGO. Intensywnie żółta jest również półka nad łóżkiem. W łazience mamy natomiast jedną z szuflad oraz kabel od lampy w kolorze żółtym.

Kwintesencja nowoczesności

Materiały również muszą być naturalne

W projekcie wykorzystano takie materiały wykończeniowe, jak: beton, drewno dębowe, metal, ceramika, szkło, czy naturalne tkaniny. Dzięki nim udało się stworzyć wspaniałą, przytulną, ale jednocześnie nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń do życia dla rodziny z dzieckiem.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Nowoczesność z elementami żółci – metryczka projektu

Projekt: Marta Komorowska, Bartosz Koszałka
Zdjęcia: Marcin Grabowiecki
Typ wnętrza: prywatne, mieszkanie
Metraż: 120 m2
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Realizacja: 2019 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!